W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polski innowacyjny projekt doceniony przez Komisję Europejską

10.10.2019

Poznaliśmy laureatów konkursu Regio Stars Awards 2019. W kategorii zwalczania nierówności i ubóstwa w Unii Europejskiej zwyciężył program „Dobre Wsparcie”. Jest to innowacyjny projekt mający na celu zwiększenie dostępności usług społecznych.

Na grafice napis "Dobre wsparcie" oraz logotyp konkursu Regio Stars Awards 2019. Obok zdjęcie laptopa i i ręki trzymającej telefon.

"Dobre wsparcie" jest to projekt skierowany do osób niesamodzielnych (starszych lub z niepełnosprawnościami) oferujący system lokalnych usług społecznych. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie, każdy może w łatwy i szybki sposób zgłosić swoją potrzebę pomocy.

Pomysłodawcą programu „Dobre Wsparcie” jest Fundacja Nauka dla Środowiska związana z Politechniką Koszalińską. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Partnerem realizującym program są: Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Zachodniopomorski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie dla mieszkańców, którzy podpiszą porozumienie z operatorem programu. Wsparciem ma zostać objętych łącznie 600 osób z województwa zachodniopomorskiego.

Regio Stars to nagrody przyznawane w Europie za najbardziej innowacyjne projekty regionalne. W tegorocznej edycji konkursu napłynęło 199 zgłoszeń, z których wyłoniono 24 finalistów. Unijne projekty zostały nagrodzone w pięciu kategoriach: wspieranie transformacji cyfrowej, zapewnienie obszarom zielonym i rzekom miejsca w krajobrazie miejskim, zwalczanie nierówności i ubóstwa, budowanie miast odpornych na zmianę klimatu oraz modernizacja służby zdrowia.