W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polski pomysł na biznes z sukcesem w Singapurze

10.10.2019

Lubelski startup został zakwalifikowany do półfinału prestiżowego konkursu dla przedsiębiorców w Singapurze. To kolejny sukces "Platformy Startowej – Unicorn Hub", pod skrzydłami której rozwija się lubelski startup BIMproQr.

grafika przedstawia symbolicznie miasto Singapur i napis po angielsku konkurs Nowe Smart City, Innowacje i Przedsiębiorczość

Konkurs "The 2019 China - ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship" organizowany przez Nanning Municipal D&R, Cloudbae, *SCAPE i StartupX wyłania najlepsze i najbardziej innowacyjne starupy w obszarze smart city. Najlepi zrealizują swoje pomysły w chińskim "Centrum Innowacji ASEAN Smart City". Konkurs jest niezwykłą możliwością do nawiązania współpracy z przedsiębiorcami działającymi w regionach Azji Południowo-Wschodniej oraz do promowania rozwoju inteligentnego miasta poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych z Singapurem jako centrum współpracy w Azji Południowo-Wschodniej.

Na konkurs dla startupów w Singapurze trafiliśmy w trakcie rynkowych weryfikacji, które prowadziliśmy wśród potencjalnych klientów w Azji. Udział w międzynarodowych konkursach dla startupów jest częścią planu rozwoju naszego pomysłu i pokazania się na trudnym rynku azjatyckim. Plan ten opracowaliśmy podczas programu inkubacji w Unicorn Hub wspólnie z naszym managerem inkubacji Jarkiem Dudą, który dzięki znajomości zasad biznesowych tamtejszego rynku szczególnie nam pomógł. Znalezienie się w gronie najlepszych 12 startupów dodaje nam energii do dalszej ciężkiej pracy. Jest to kolejne potwierdzenie rynkowe, że nasza platforma do optymalizacji łańcucha dostaw dla dużych deweloperów i firm budowlanych jest potrzebna na tym rynku - mówi Adam Kołodziej – Prezes BIMproQr.

Liczymy na międzynarodowe sukcesy startupów inkubowanych w Polsce Wschodniej. To dynamicznie rozwijające się firmy w przedsiębiorczym regionie. Sukces w Singapurze jest też potwierdzeniem, że program wspierania w ramach Platform startowych dla nowych pomysłów to naprawdę dobrze zainwestowane środki – mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Zespół BIMproQr był uczestnikiem I rundy inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub, działającej na terenie Polski Wschodniej. Startup oferuje platformę online optymalizującą łańcuch dostaw dla dużych deweloperów i firm budowlanych w Azji poprzez proces selekcji, budżetowania i weryfikacji kluczowych materiałów wyposażenia obiektów, wraz z pełnymi ramami prawnymi i finansowymi. Rozwiązanie dla producenta lub dostawcy (Polska i EU, Europa Wschodnia), wyeliminuje wysokie koszty wejścia na rynki zagraniczne. Platforma internetowa pozwoli również na pozyskiwanie projektów budowlanych na rynku globalnym przez polskie firmy, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo kontraktów i transakcji. Deweloper (Azja, USA) będzie mógł korzystać z narzędzia do optymalizacji kosztów inwestycji w oparciu o rzeczywiste dane rynkowe jak i automatyzację elementów procesu, które wymagają obecnie dużych nakładów ludzkich, finansowych i czasowych. Dodatkową korzyścią dla dewelopera będzie możliwość znalezienia najlepszej wartości produktów do planowanego budżetu.

Lubelski zespół dzięki udziałowi w konkursie nawiązał międzynarodowe relacje z potencjalnymi firmami, które są zainteresowane ich rozwiązaniem w zakresie optymalizacji kosztów łańcucha dostaw i kosztów inwestycji budowlanych, a także testowymi wdrożeniami na wczesnym etapie rozwoju.

Skupiamy się teraz na jak najszybszym generowaniu przychodów. Razem ze wspólnikami cieszymy się, że naszym rozwiązaniem są już zainteresowane polskie firmy produkujące meble, okna, drzwi, wykładziny, armaturę łazienkową czy glazurę i terakotę. Do grona tych firm, które już wyraziły chęć uczestnictwa w platformie łączącej producentów z dużymi klientami, należą między innymi Paradyż, Cersanit, Gerda, Fakro, Polskone czy Drutex. To kolejne potwierdzenie, że polskie startupy potrafią zaistnieć na scenie ogólnoświatowej. Nie udałoby się nam tego osiągnąć, gdyby nie uczestnictwo w Platformie Startowej Unicorn Hub w Lublinie - dodaje Kołodziej.

Projekt "Platforma Startowa – Unicorn Hub" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania Platformy startowe dla nowych pomysłów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

{"register":{"columns":[]}}