W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Promuj z nami Dostępność - wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń!

22.06.2020

Ruszamy z nowym naborem ofert na działania, które pomogą nam informować, promować i edukować na tematy związane z dostępnością. Do udziału zapraszamy partnerów społeczno-gospodarczych. Do 13 lipca czekamy na pomysły ciekawych warsztatów, konferencji oraz webinariów. Wsparcie jednego projektu to nawet 50 tysięcy złotych brutto.

Grafika podzielona na pół: po lewej logo Programu Dostępność Plus oraz napis: Fundusze Europejskie dla Dostępności. Weź udział w konkursie! Obok 4 zdjęcia: mężczyzny na wózku inwalidzkim, kobiety "migającej", pary staruszków oraz matki prowadzącej wózek z dzieckiem. Na dole logo Funduszy Europejskich, Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz flaga Polski

Czym właściwie jest dostępność? Dla nas kryje się pod nim bardzo prosta idea: to taki sposób podejścia i projektowania produktów, usług czy rozwiązań, który sprawia, że są one uniwersalne. To znaczy, że może skorzystać z nich każdy, bez względu na różnego rodzaju niepełnosprawności, wiek, czy czasowe niedyspozycje.

To właśnie taki sposób myślenia przyświeca programowi Dostępność Plus. Taki też obowiązuje przy realizacji unijnych projektów. I taki chcemy pokazywać poprzez działania informacyjne, promocyjne oraz edukacyjne.

Pamiętajcie, dostępność zaczyna się od drugiego człowieka!

Nabór ofert – dla kogo?

Do składania ofert zapraszamy:

  1. partnerów gospodarczych i społecznych
  2. właściwe podmioty reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, w tym organizacje pozarządowe oraz podmioty odpowiedzialne za promowanie włączenia społecznego, równouprawnienia płci i niedyskryminacji.

Uwaga: w konkursie nie mogą samodzielnie startować media. Mogą brać udział w naborze ofert wyłącznie na zasadzie współpracy z uprawnionymi podmiotami].

O jaką kwotę można wnioskować?

Wsparcie pojedynczego projektu może wynieść do 50 000 zł brutto. Poza tym można liczyć na bezpłatne udostępnienie przez nas – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – naszych broszur, publikacji, roll-upów.

Co sfinansujemy?

Takie przedsięwzięcia o charakterze informacyjno-promocyjnym lub edukacyjnym, których tematyka i zakres będą powiązane z tematyką dostępności w kontekście Funduszy Europejskich.

Przedsięwzięcia te mogą przybrać różne formy, np. konferencji, warsztatów, szkoleń, konkursów, branżowych spotkań. Wszystkie one mogą odbywać się również on-line.  

Jak i gdzie składać oferty?

Na zgłoszenia czekamy do 13 lipca. Prześlijcie wypełniony Formularz Ofertowy na adres: promocjadostepnosci@mfipr.gov.pl

Materiały

Więcej informacji oraz formularz ofertowy