W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przygotowania do Światowego Forum Miejskiego w 2022 idą pełną parą

08.11.2019

Gospodarzem nadchodzącego Światowego Forum Miejskiego (WUF) będą Katowice. WUF11 dopiero za trzy lata, ale prace nad organizacją tego ważnego wydarzenia już trwają. Dzisiaj minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz prezydent Katowic Marcin Krupa podpisali porozumienie o współpracy w tej sprawie. W uroczystości udział wziął także wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda, który jest pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 r.

Na tle ścianki miasta Katowic przed mikrofonami od lewej stoją: wiceminister Grzegorz Puda, minister Jerzy Kwieciński oraz prezydent miasta Katowice Marcin Krupa

Dokładamy wszelkich starań, wspólnie z panem prezydentem Marcinem Krupą, aby Światowe Forum Miejskie było zorganizowane na najwyższym poziomie. Stąd decyzja o podpisaniu porozumienia, które usprawni realizację zadań wynikających z organizacji WUF, leżących zarówno po stronie rządowej jak i samorządowej - podkreślił minister Jerzy Kwieciński.

Resort inwestycji i rozwoju oraz UM Katowice zobowiązały się do prowadzenia spójnych i wspólnie skoordynowanych inicjatyw, które mają na celu promocję miasta jako organizatora Forum. Działania te będą stanowiły okazję do międzynarodowej promocji nie tylko Katowic, ale także regionu i całego kraju.

Umowa zakłada również współpracę z agendami Organizacji Narodów Zjednoczonych, w tym przede wszystkim Programem Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich UN-Habitat oraz innymi instytucjami krajowymi i międzynarodowymi.

Pierwszy razy miasto Europy Środkowej będzie organizować Światowe Forum Miejskie. To ogromny prestiż dla miasta i całej Polski - dodał wiceminister Grzegorz Puda.

Światowe Forum Miejskie to konferencja organizowana przez agendę ONZ do spraw osiedli miejskich UN-HABITAT, dotycząca polityki miejskiej i rozwoju miast. Odbywa się co 2 lata i gości ponad 20 tysięcy uczestników: przedstawicieli rządów, regionów, miast, organizacji pozarządowych oraz organizacji i instytucji finansowych.