W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozwój infrastruktury drogowej dzięki wsparciu Funduszy Europejskich

10.02.2020

W województwie podkarpackim otwarto nowo wybudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 na trasie między Jasłem a granicą państwa. Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na zdjęciu stoi sześć osób, trzeci z prawej wiceminister Waldemar Buda. W ręku trzymają nożyczki i fragmenty przeciętej biało-czerwonej wstęgi.

Dobra infrastruktura jest konieczna, aby Polska mogła się równomiernie rozwijać. Dzięki sprawnemu wykorzystaniu środków europejskich walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym w tych regionach kraju, które wcześniej pozostawały na uboczu inwestycji drogowych. To ważna inwestycja zarówno dla samego miasta, jak i regionu. Nowy fragment drogi to nie tylko większy komfort jazdy, lecz także większe bezpieczeństwo. Polska staje się coraz bardziej spójna i dostępna transportowo. Nasze inwestycje drogowe służą mieszkańcom i lokalnemu biznesowi – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, który uczestniczył w otwarciu trasy.

Prawie 1,5-kilometrowy odcinek nowej drogi wojewódzkiej powstał pomiędzy drogami krajowymi nr 73 i 28. Inwestycja objęła również między innymi budowę mostu nad potokiem Warzyckim wraz z zabezpieczeniem koryta wodnego, połączenie za pomocą skrzyżowań nowego odcinka z już istniejącymi jezdniami, budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż nowej trasy oraz instalację oświetlenia ulicznego i rozwiązań chroniących środowisko.

Inwestycja, której realizację rozpoczęto w 2017 roku, została zakończona w grudniu 2019 roku. Jej wartość to 24,1 miliona złotych, z czego niemal 19 milionów złotych pochodzi w programu operacyjnego dla województwa podkarpackiego.
 

Zdjęcia (1)