W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rusza kolejna edycja spotkań z przedsiębiorcami pod hasłem „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”

13.05.2019

Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnich latach weszły w życie to wiodące tematy cyklu konferencji „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw są partnerami inicjatywy podjętej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. 

plakat Prawo do przedsiębiorczości 2

Druga edycja spotkań rusza 14 maja. W pierwszym z nich udział weźmie wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w Poznań Congress Center, przy ul. Głogowskiej 10 w Poznaniu.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o gwarancjach, jakie daje im Konstytucja Biznesu i uprawnieniach, jakie przysługują im podczas kontroli. Przedsiębiorcy, ale także osoby przymierzające się do założenia firmy usłyszą, z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, poznają zasady korzystania z „małego ZUS-u”. Wszyscy będą mogli poznać funkcjonalności Punktu Informacji Przedsiębiorcy oraz dowiedzieć się jakie sprawy można online załatwić w CEiDG, dodatkowo – jak sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta czy przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie.

Podczas spotkań omawiane będą również praktyczne ułatwienia wprowadzone w Pakiecie MŚP, znaczenie regulowania sukcesji w firmach oraz korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych. Zaprezentowane zostaną również zasady funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

W towarzyszącej konferencji strefie informacyjnej organizatorzy i partnerzy cyklu udzielą przedsiębiorcom indywidualnych konsultacji oraz poinformują o dostępnych możliwościach finansowania ze środków Funduszy Europejskich.

Spotkanie w Poznaniu inauguruje cykl 20 spotkań realizowanych na przełomie maja i czerwca w większych miastach w Polsce. Podczas spotkań przedsiębiorcy mogą uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania i wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

Program wydarzenia, formularz rejestracyjny oraz informacje o pozostałych spotkaniach znajdują się na stronie www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl.

 

plakat Prawo do przedsiębiorczości 2