W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z koordynatorami Programu Dostępność Plus

12.10.2021

Wspólnie wdrażamy cele Programu Dostępność Plus, które zakładają swobodny dostęp do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób ze szczególnymi potrzebami. Dlatego zależy nam na szerokim dialogu– powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej podczas spotkania z ministrami resortów wdrażających Program Dostępność Plus. Rozmowy odbyły się 12 października 2021 r.

Wiceminister Jarosińska-Jedynak siedzi przy biurku, przed komputerem.

We wrześniu weszły w życie nowe przepisy Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Chodzi o obowiązki instytucji publicznych związane z uwzględnianiem warunków dla dostępności także, gdy zamawiane są usługi produkty, towary, a kontrahentem jest podmiot spoza sektora publicznego. To ważny instrument prawny poszerzający wpływy dostępności i jej zasięg.

Uwzględnianie dostępności, nie tylko tam, gdzie to konieczne, ale wszędzie tam, gdzie to możliwe, jest naszym celem i do tego zachęcamy wszystkie ministerstwa i urzędy koordynujące działania Programu

– wyjaśniła wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Przypomniała, że w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) trwa projektowanie programów operacyjnych na lata 2021-2027.

Zabiegamy o to, aby projekty wsparcia dla osób ze szczególnymi potrzebami były obecne w nowej perspektywie i mogły być finansowane m.in. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS)

– powiedziała wiceszefowa MFiPR.

To bardzo ważne dla budowania systemowego wsparcia dostępności w Polsce. Mam nadzieję, że nasze wspólne, aktywne zaangażowanie przyniesie oczekiwane rezultaty

– dodała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Materiały

Program Dostępność Plus
{"register":{"columns":[]}}