W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stażyści z USA z wizytą w MIiR

07.06.2019

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju i budowa innowacyjnego modelu rozwoju gospodarczego w Polsce - o tym rozmawiali studenci amerykańskich uczelni z ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim. Kilkunastu uczestniczących w stażu prezydenckim w Polsce studentów amerykańskich uczelni odwiedziło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

w środku stoi Jerzy Kwieciński, wokół niego stoją studenci

- Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, zrównoważone i przyjazne inwestorom otoczenie dla przedsiębiorczości, wzrost ekspansji zagranicznej polskich firm i zrównoważony społecznie i terytorialnie rozwój – to najważniejsze wskazówki Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą realizuje nasz rząd – mówił podczas spotkania Jerzy Kwieciński.

Zachęcał uczestników trzeciej edycji prestiżowego stażu organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP do poznania ułatwień w otoczeniu prawnym gospodarki jakie ostatnio wprowadzono w Polsce. To m.in. uproszczenia przewidziane w Konstytucji dla Biznesu, ustawie o ułatwieniach w prowadzeniu nowych inwestycji, dzięki którym Polska stała się jedną specjalną strefą ekonomiczną i Konstytucja dla Nauki, która wspiera innowacje i ich zastosowanie w przemyśle. Jerzy Kwieciński mówił też o znakomitych osiągnięciach polskiej gospodarki widocznych we wskaźnikach wzrostu i inwestycji przedsiębiorstw. Uczestnicy staży pytali m.in. o transformację polskiej gospodarki i bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz przejście w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

Zdjęcia (1)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
07.06.2019 17:08 Zbigniew Przybysz
Pierwsza publikacja:
07.06.2019 17:08 Zbigniew Przybysz