W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szybka Ścieżka „Agrotech”. Rusza nabór wniosków w konkursie

10.09.2020

100 milionów złotych z Funduszy Europejskich, na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym, trafi do polskich firm. 10 września 2020 r. rozpoczyna się nabór wniosków w Programie Inteligentny Rozwój.

Grafika podzielona na dwie części - na środku napis: 100 mln zł w Programie Inteligentny Rozwój na wsparcie nowych technologii w rolnictwie. Obok 3 zdjęcia, jedno pod drugim, przedstawiające szklarnię oraz pole z traktorami. N dole logo Funduszy Europejskich, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Unii Europejskiej oraz flaga RP

Fundusze Europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać swoją wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania. Te technologie mogą się przyczynić do modernizacji rolnictwa w wielu krajach – mówi Anna Gembicka, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Rolnictwo to obszar, który wymaga ciągłego unowocześnienia, ucyfrowienia, zautomatyzowania tak, aby produkcja była łatwiejsza i bardziej efektywna, a jednocześnie mniej kosztowna.

W trosce o pozycję polskiego rolnictwa w Europie oraz  dążenie do podniesienia konkurencyjności polskich firm, pracujących nad projektami z zakresu robotyzacji i automatyzacji, cyfryzacji czy produkcji rolno-spożywczej przyjaznej środowisku, rozpoczynamy nabór wniosków w konkursie „Agrotech”.

Budżet konkursu to 100 milionów złotych z Programu Inteligentny Rozwój. Pieniądze te można przeznaczyć  na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.

Finansowanie unijne mogą otrzymać projekty z wielu obszarów tematycznych w sektorze rolnym. Są to między innymi: automatyzacja, robotyzacja i mechanizacja, aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe, digitalizacja produkcji, przetwarzanie i zarządzanie, przetwórstwo rolno-spożywcze, innowacyjna żywność, biotechnologia, bioenergia i biomateriały.

Wnioski mogą składać przedsiębiorstwa, zarówno MŚP, jak i duże firmy oraz konsorcja.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

{"register":{"columns":[]}}