W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta ambasadora Włoch w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

09.03.2020

Polsko-włoska współpraca przy organizacji Forum Energetycznego, a także kwestie związane z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji to główne tematy spotkania minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak z Aldo Amati, ambasadorem Republiki Włoskiej w Polsce.

Na zdjęciu na pierwszym planie flagi Polski i Włoch. W oddali w uścisku dłoni stoją: minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak i ambasador Włoch Aldo Amati.

Jarosińska-Jedynak zwróciła uwagę na potrzebę finansowania projektów gazowych. Minister wyraziła przekonanie, że będzie to rozwiązanie przejściowe do pełnego osiągnięcia celów klimatycznych, ale najskuteczniej i najszybciej pozwoli zmniejszyć szkodliwą emisję.

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego oraz poszanowania prawa państwa członkowskiego do decydowania o koszyku energetycznym i wyboru najbardziej odpowiednich technologii, to nasz postulat w negocjacjach - mówiła Jarosińska-Jedynak.

Minister dodała, że  celem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji powinno być nie tylko złagodzenie społecznych i ekonomicznych konsekwencji przejścia na gospodarkę neutralną dla klimatu, ale także wspieranie zmian klimatu.

Odnosząc się do negocjacji budżetu UE na lata 2021-2027, minister zaznaczyła, że Polska dąży do ambitnego budżetu, stawiając czoła wyzwaniom, przed którymi stoi Unia, i uwzględniając interesy wszystkich jej członków.