W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta ministra Jerzego Kwiecińskiego w USA. Rozkład jazdy

12.07.2019

Od 15 do 21 lipca minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych.

Kolaż zdjęć atrakcji USA, zdjęcie ministra Kwiecińskiego, 15-21 lipca 2019 r., USA

Najważniejsze punkty programu przedstawiają się następująco:

  • 15 lipca minister odwiedzi Waszyngton , gdzie będzie rozmawiał się Sekretarzem Handlu Wilburem Rossem. Tematem dyskusji będzie utrzymanie i poszerzenie wymiany handlowej  oraz inwestycyjnej pomiędzy naszymi krajami.
  • Następnie minister spotka się z przedstawicielami Kongresu, w tym członkami Klubu Polskiego: Debbie Dingell z Michigan, która zasiada w komisji ds. energii i handlu oraz  Markiem Amodei, reprezentującym Nevadę, gdzie obecny jest polski biznes. Celem rozmów będzie promocja krajowych interesów gospodarczych.
  • Jerzy Kwieciński weźmie również udział w okrągłym stole organizowanym przez jeden z najważniejszych think-tanków amerykańskich- Atlantic Council, który doradza rządowi USA w sprawie współpracy międzynarodowej od 1961 roku. Konferencja współorganizowana przez firmę Google będzie dotyczyła wyzwań cyfrowych stojących przed Europą.
  • 16 lipca minister odwiedzi nowoczesne centrum technologiczne firmy Honeywell.
  • 18 lipca w Nowym Jorku Polska, jako pierwszy kraj z Europy środkowej i wschodniej, oficjalnie przystąpi do Rady Rządowej United Nations Global Compact. Udział Polski w pracach Rządowej Rady UN GC może przyczynić się pośrednio do większego zaangażowania polskich firm w system zamówień publicznych ONZ, którego wartość wynosi ponad 18 miliardów dolarów rocznie.
  • 19 lipca minister otworzy Kongres 60 milionów w Buffalo. Ideą leżącą u podstaw Kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków.
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
19.07.2019 16:24 Małgorzata Głowacka
Pierwsza publikacja:
19.07.2019 16:24 Małgorzata Głowacka