W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Biuro Strategii i Kontroli Wewnętrznej

Do zadań biura należy:

  1. Wykonywanie zadań w zakresie nadzoru nad działalnością organów Inspekcji.
  2. Przeprowadzanie kontroli planowych działania Inspekcji oraz kontroli doraźnych.
  3. Prowadzenie rejestru skarg i wniosków wpływających do Głównego Inspektora.
  4. Rozpatrywanie skarg i wniosków kierowanych do Głównego Inspektora.
  5. Prowadzenie rejestru petycji wpływających do Głównego Inspektora.
  6. Opracowywanie analiz w zakresie sposobu rozpatrywania skarg i wniosków kierowanych do Inspekcji, na podstawie dokumentów Głównego Inspektoratu i wojewódzkich inspektoratów.
  7. Opracowywanie okresowych sprawozdań z realizacji ustawowych zadań Inspekcji na podstawie danych zgromadzonych w centralnym rejestrze oraz rocznego sprawozdania z realizacji ustawowych zadań Inspekcji na podstawie danych przekazywanych przez wojewódzkie inspektoraty i komórki organizacyjne Głównego Inspektoratu.
  8. Nadzór, koordynowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków dotyczących działalności podmiotów, kierowanych do Głównego Inspektora oraz organów Inspekcji.
  9. Opracowanie analizy w zakresie rozpatrywania skarg i wniosków dotyczących działalności podmiotów, kierowanych do Głównego Inspektora oraz organów Inspekcji.
  10. Przygotowywanie danych do wkładu do Zintegrowanego Wieloletniego Planu Kontroli dla Polski oraz Raportów rocznych (MANCP).
  11. Prace dotyczące centralnego rejestru i rejestru rzeczoznawców.
  12. Koordynacja działalności merytorycznej laboratoriów.
  13. Koordynacja działalności informacyjnej, komunikacyjnej i promocyjnej.
  14. Współpraca ze służbami prasowymi ministerstw, urzędów centralnych, samorządowych oraz organizacji współpracujących z Inspekcją.
  15. Nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, dziennikarzami i innymi grupami otoczenia.
  16. Prowadzenie spraw związanych z przygotowywaniem materiałów informacyjnych o Inspekcji, wydawaniem publikacji i materiałów edukacyjnych.
  17. Zarządzanie profilami urzędu w mediach społecznościowych.
  18. Rozpatrywanie wniosków o patronat Głównego Inspektora.

W strukturach biura funkcjonują dodatkowo:

  1. Pełnomocnik do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych, do którego należy realizacja zadań określonych ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.
  2. Pełnomocnik do Spraw Systemu Zarządzania Jakością, do którego zadań należy nadzór nad funkcjonowaniem Systemu Zarządzania Jakością oraz Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym w Głównym Inspektoracie.
  3. Samodzielne Stanowisko ds. Obronnych, do którego zadań należy realizacja zadań wynikających z przepisów o obronie Ojczyzny oraz zarządzania kryzysowego.
  4. Inspektor Ochrony Danych, do którego zadań należy koordynacja wykonywania zadań w zakresie zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.
     
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
12.04.2023 11:58 Izabela Zdrojewska
Pierwsza publikacja:
18.02.2020 10:57 Kamil Rytel-Kuc
{"register":{"columns":[]}}