W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podejmij wyzwanie #LongLifeChallenge i pomóż działać na rzecz zdrowszej Europy

17.11.2021

Podejmij wyzwanie #LongLifeChallenge i zawalcz o lepsze życie, jedząc 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Pod tym hasłem ruszyła najsmaczniejsza europejska akcja promująca spożywanie lokalnych owoców i warzyw.

Na plakacie jest hasło: Dołącz do żywieniowego wyzwania, 5 porcji owoców i warzyw dziennie. Na plakacie są zdjęcia pięciu znanych sportowców, medalistów olimpijskich, w tym Maja Włoszczowska.

Twarzami kampanii są europejscy olimpijczycy, w tym polska medalistka Maja Włoszczowska zachęcająca do spożywania polskich jabłek i borówek. Wyzwanie to jest szczególnie istotne w trwającym właśnie Międzynarodowym Roku Owoców i Warzyw.

Pomysłodawcy akcji podkreślają, że aby prowadzić zdrowszy i bardziej zrównoważony tryb życia, nie trzeba podejmować wysiłku na miarę olimpijczyków ani należeć do elity sportowców. Wystarczy kilka drobnych codziennych nawyków – na przykład przekąski pod postacią warzyw i owoców. 

Więcej informacji na temat wyzwania, kompendium wiedzy o właściwościach europejskich owoców i warzywa, a także wiele zdrowych przepisów z ich wykorzystaniem można znaleźć na stronie #LongLifeChallenge – również w języku polskim.

{"register":{"columns":[]}}