W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KONGRES PROGRAMU DLA ŚLĄSKA. NOWOCZESNOŚĆ I TOŻSAMOŚĆ REGIONU.

10.09.2019

Z czym kojarzy ci się Śląsk? Etos pracy czy nierentowny przemysł? Dużo drzew i zieleni, a może zanieczyszczone powietrze i poprzemysłowe hałdy? Nowoczesna infrastruktura, jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe i siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy jednak przestarzałe familoki?

Na grafice zapowiadającej wydarzenie na tle zdjęcia katowickiego Spodka napis: konferencja „KONGRES PROGRAMU DLA ŚLĄSKA. NOWOCZESNOŚĆ I TOŻSAMOŚĆ REGIONU.” 2-3 października 2019 r. Katowice

Województwo śląskie posiada  wiele zalet i potencjałów. Przed nim również wiele wyzwań, którym należy sprostać, aby region rozwijał się dynamicznie i był miejscem coraz bardziej przyjaznym do życia. Odpowiedzią na te wyzwania jest Program dla Śląska – jeden z kluczowych projektów realizowanych w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

O przyszłości regionu, w kontekście realizowanego Programu dla Śląska, chcielibyśmy porozmawiać na konferencji „Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu.”, która odbędzie się w dniach 2-3 października 2019 r. w Katowicach. Głos w sprawie przyszłości regionu zabiorą między innymi premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu i samorządu, biznesu, środowiska naukowego oraz środowisk eksperckich.

Co planujemy w trakcie konferencji?

  • szereg paneli tematycznych dotyczących między innymi przyszłości osób młodych na rynku pracy, walki ze smogiem, elektromobilności, rewitalizacji, przemysłu 4.0 czy smart cities,
  • warsztaty dla przedsiębiorców nt. Pracowniczych Planów Kapitałowych organizowane przez Polski Fundusz Rozwoju,
  • warsztaty „Projektanci Innowacji PFR” – organizowane przez Google we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju. Warsztaty dotyczą metody projektowania innowacyjnych rozwiązań, stosowanej w Google.

Konferencji towarzyszyć będzie

  • specjalna strefa wystawowa, gdzie prezentowane będą najciekawsze projekty realizowane w ramach „Programu dla Śląska” (m.in. strefa dronów),
  • prezentacja najlepszych inicjatyw przygotowanych w ramach hackathonu „Hackuj dla Śląska”, który odbędzie się w dniach 28-29 września 2019 r. w Katowicach.

Kto może być uczestnikiem?

Każdy, komu na sercu leży dobro regionu. O sprawach Śląska chcemy dyskutować z jego mieszkańcami – przedsiębiorcami, osobami zatrudnionymi w nowoczesnym przemyśle i tym tradycyjnym, studentami czy po prostu osobami, które na co dzień poruszają się śląskimi drogami, koleją lub korzystają ze śląskich szpitali.

Zgłoś się już dziś

Przejdź do formularza rejestracyjnego.