W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Groźne pożary mieszkań w Śródmieściu i na Widzewie

22.03.2021

Zasilanie wodne z samochodów pożarniczych podczas pożaru

Do dwóch groźnych pożarów mieszkań w budynkach wielorodzinnych doszło w miniony weekend w Łodzi. Zgłoszenie o pożarze przy ul. Wólczańskiej 153 wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi w sobotę (20 marca) po godzinie 21. Pożarem objęte było mieszkanie na parterze budynku. Z lokalu objętego pożarem ewakuowano 52-letniego mężczyznę bez zachowanych funkcji życiowych. Po przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez strażaków mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto z budynku ewakuowano 9 osób w tym dwoje dzieci. 

Do kolejnego pożaru doszło w niedzielę (21 marca) po godzinie 2 w nocy przy ul. Częstochowskiej 10. Z chwilą przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP pożar był już w fazie rozwiniętej. Osoba z mieszkania objętego pożarem opuściła budynek przez przyjazdem strażaków. Z lokali powyżej miejsca pożaru strażacy ewakuowali 5 osób. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował, że trzy z ewakuowanych osób wymagają hospitalizacji.

W obu przypadkach przypuszczalną przyczyną pożaru było niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych.

 

Tekst: mł. kpt. Łukasz Górczyński, KM PSP w Łodzi,

Zdjęcie: Archiwum KM PSP w Łodzi.