Podium reprezentacji KM PSP w Łodzi podczas XXII Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym

11.06.2021

Zdjęcie drużyny KM PSP w Łodzi

W dniach 10-11 czerwca br. odbyły się XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym.

Pierwszego dnia zawodnicy reprezentujący wszystkie komendy powiatowe i miejskie PSP woj. łódzkiego spotkali się na stadionie AZS przy ul. Lumumby 22/26 oraz na terenie JRG Nr 10 w Łodzi, gdzie odbyły się konkurencje dwuboju pożarniczego (pożarniczy tor przeszkód 100 m oraz wejście na III piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej). Drugiego dnia zawodów na boisku sportowym przy KP PSP powiatu Łódzkiego Wschodniego w Koluszkach rozegrano konkurencje: sztafeta pożarnicza 4 x 100 m oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna z KP PSP w Opocznie, drugie miejsce przypadło w udziale KP PSP w Sieradzu, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna KM PSP w Łodzi.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki z naszych reprezentantów uzyskał Piotr Kałuża z JRG Nr 10, który zdobył trzecie miejsce w dwuboju pożarniczym.

Tekst: mł. kpt. Łukasz Górczyński, KM PSP w Łodzi