W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie dostępności do produktu leczniczego Alvesco

14.09.2020

Na podstawie zaktualizowanych przez przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego informacji, Minister Zdrowia informuje:

Alvesco – przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego Covis Pharma Europe B.V. i dystrybutora przedmiotowego produktu leczniczego Alvogen Pharma S.A. poinformował Ministra Zdrowia, iż w chwili obecnej nie obserwuje się pogłębiającego problemu z dostępnością do produktu leczniczego Alvesco. Ponadto przedstawiciel zapewnił o pełnej dostępności do leku, a także o utrzymaniu zapasów leku w celu zapewnienia ciągłości jego dystrybucji dla polskich pacjentów.

Minister Zdrowia przypomina, iż w przypadku wystąpienia trudności z nabyciem danego produktu leczniczego, pacjent powinien zgłosić się do lekarza celem ustalenia możliwych do zastosowania alternatywnych technologii medycznych.

Minister Zdrowia zaznacza, że na bieżąco monitoruje sytuację dostępności do produktów leczniczych i pozostaje w stałym kontakcie z podmiotami odpowiedzialnymi.

Materiały

komunikat w sprawie dostępności do produktu leczniczego Alvesco
Aktualizacja​_komunikatu​_-​_Alvesco.pdf 0.09MB