W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat w sprawie możliwości realizacji recept na szczepionki przeciw grypie po upływie terminu ich realizacji

16.10.2020

W nawiązaniu do komunikatu Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2020 r. w sprawie możliwości realizacji recept na szczepionki przeciw grypie po upływie terminu ich realizacji w związku ze zgłaszanymi do resortu wątpliwościami w zakresie stosowania się do komunikatu, Minister Zdrowia informuje, że powziął działania zmierzające do uregulowania tej kwestii wprost w przepisach prawa.

Mając na uwadze powyższe Minister Zdrowia skierował w tej sprawie projekt zmiany ustawy – Prawo farmaceutyczne zastrzegając, że prace parlamentarne powinny mieć w tej mierze charakter pilny. Biorąc pod uwagę wszelkie Państwa obawy lub wątpliwości – pomimo iż wszyscy, jako interesariusze, zgadzamy się do zasadności i idei ww. komunikatu – do czasu uchwalenia nowych przepisów, będą obowiązywać przepisy dotychczasowe.

Powyższe jest wynikiem sprawnego dialogu i współpracy środowiska, za co resort zdrowia uprzejmie dziękuje.

 

Materiały

Komunikat MZ w sprawie terminu realizacji recept na szczepionki
Komunikat​​_MZ​​_w​​_sprawie​​_terminu​​_realizacji​​_recept​​_na​​_szczepionki2.pdf 0.09MB