W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Geoportal ARiMR - serwis z danymi przestrzennymi

Screen strony głównej Geoportalu

 Świeżo wprowadzone rozwiązanie umożliwia korzystanie z rejestrów danych przestrzennych ARiMR jedynie przez takie instytucje jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Główny Urząd Statystyczny oraz podmioty z sektora naukowo-badawczego czy organy Komisji Europejskiej. O dostęp do portalu będzie można ubiegać się od 12 czerwca 2021.

Głównym zadaniem serwisu jest udostępnianie podkładów mapowych oraz danych referencyjnych z bazy LPIS, z ewidencji: producentów, gospodarstw rolnych i wniosków o przyznanie płatności. Zasoby systemu mogą być wykorzystywane na potrzeby naukowe, badawcze, statystyczne lub środowiskowe na wniosek podmiotów realizujących ustawowe zadania dotyczące tych celów, m.in. KOWR-u, GUS-u, a także instytucji i organów Unii Europejskiej.

Chcący skorzystać z geoportalu muszą uzyskać odpowiednie uprawnienia. Niezbędne jest dostarczenie ARiMR poprawnie wypełnionego „Wniosku użytkownika zewnętrznego o nadanie lub zmianę uprawnienia dostępu do aplikacji” oraz podpisanego regulaminu korzystania z konta.

Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej przesyłając go na adres e-mail: geoportal_hd@arimr.gov.pl lub za pośrednictwem aplikacji ePUAP. Dokument musi zostać podpisany elektronicznie przez wnioskodawcę. W przypadku podpisu tradycyjnego wystarczy skan wniosku. W planach jest rozbudowa narzędzia pod względem funkcjonalności oraz przez poszerzenie zasobów o inne dane z baz Agencji. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 318-45-60. 

 

 

 

Materiały

Dokumenty_do_pobrania
Regulamin​_Geoportalu
Regulamin​_Geoportal​_ARiMR.pdf 0.41MB
Wniosek​_o​_udostępnienie​_danych​_osobowych
Wniosek​_o​_udostępnienie​_danych​_osobowych​_WZÓR.pdf 0.34MB
Instrukcja​_wypełniania​_wniosku
Instrukcja​_wypełnienia​_wniosku.pdf 0.47MB
Wniosek​_o​_nadanie​_dostepu
Wniosek​_o​_nadanie​_dostepu.pdf 0.12MB
{"register":{"columns":[]}}