W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Głos Beneficjenta. Podsumowanie pierwszego kwartału działania serwisu

01.10.2021

1 lipca 2021 r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło portal Głos Beneficjenta. W ciągu pierwszych trzech miesięcy działania serwisu wpłynęło 100 pomysłów jak usprawnić wdrażanie środków unijnych. Część z nich zostanie wkrótce wdrożona.

U góry napis "100 pomysłów jak usprawnić wdrażanie środków unijnych". Poniżej panorama miasta.

Portal to idealne miejsce na zgłaszanie propozycji i prowadzenie dyskusji na temat pojawiających się pomysłów. Dzięki temu wiemy co jest ważne dla beneficjentów i co możemy zrobić, aby ułatwić im korzystanie ze środków europejskich

- podkreśla minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Najwięcej zgłoszonych propozycji dotyczyło organizacji konkursów oraz realizacji projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. W dalszej kolejności pomysłodawców interesuje sposób oceny wniosków o dofinansowanie oraz system informatyczny.

Słuchamy beneficjentów

Każda wpływająca propozycja była szczegółowo analizowana. Żadna nie pozostała bez odpowiedzi. Średni czas opublikowania stanowiska naszego resortu na portalu wyniósł 5 dni, co uważam za bardzo dobry wynik

- mówi rzeczniczka Funduszy Europejskich Agata Zielińska i dodaje – Głos Beneficjenta idealnie wpisuje się w politykę naszego resortu opartą na dobrych relacjach z naszymi klientami.

Dzięki takim narzędziom jak Głos Beneficjenta rośnie znaczenie społeczeństwa obywatelskiego, a system dystrybucji środków Funduszy Europejskich może stać się prostszy i bardziej przyjazny dla beneficjentów.

Fundusze Europejskie dla rozwoju

Pieniądze unijne wraz ze środkami krajowymi odpowiadają na najważniejsze potrzeby rozwojowe Polski. Zainwestowane w przedsiębiorczość, innowacje, klimat i środowisko czy cyfryzację przyczyniają się do przemian społeczno-gospodarczych w naszym kraju.

{"register":{"columns":[]}}