W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pakiet dla średnich miast

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) wśród celów na najbliższe lata wskazuje zrównoważony rozwój całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym. Jednym z projektów strategicznych realizujących SOR jest Pakiet dla średnich miast – ukierunkowany na wyrównanie szans rozwojowych wszystkich obszarów, w szczególności tych z największymi problemami społeczno-gospodarczymi.

Pakiet dla średnich miast dotyczy miast powyżej 20 tys. mieszkańców oraz miast powyżej 15 tys. mieszkańców będących stolicami powiatów z wyłączeniem miast wojewódzkich – w tej chwili jest to 255 miejscowości w całej Polsce. Na szczególne wsparcie mogą liczyć 122 ośrodki miejskie, które zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Polską Akademię Nauk w największym stopniu zagrożone są utratą funkcji społeczno-gospodarczych.

Pakiet dla średnich miast opiera się na dwóch filarach: z jednej strony jest to wsparcie w podejmowaniu inwestycji publicznych, z drugiej zaś tworzenie warunków dla inwestycji prywatnych. 

Materiały

Delimitacja miast średnich Polskiej Akademii Nauk
Ekspertyza​_PAN.pdf 13.02MB
Lista 255 miast średnich
Lista​_255​_wszystkich​_miast​_średnich.pdf 0.47MB
Lista 122 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze
Zał​_2​_Lista​_122​_miast​_średnich​_tracących​_funkcje.pdf 0.07MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
20.11.2019 12:48 Magdalena Gawlas
Pierwsza publikacja:
09.05.2019 11:35 Emilia Chmiel
{"register":{"columns":[]}}