W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Umowa Partnerstwa pozytywnie zaopiniowana przez KWRiST

25.08.2021

Projekt Umowy Partnerstwa uzyskał pozytywną opinię Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Podczas dzisiejszego posiedzenia KWRiST z udziałem wiceministra Waldemara Budy pozytywne opinie otrzymały także projekty programów Interreg Polska − Saksonia 2021-2027 oraz programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.

wiceminister Waldemar Buda przed komputerem - uczestniczy w zdalnym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Dziękujemy za wszystkie opinie o projekcie Umowy Partnerstwa. Umowa Partnerstwa była szeroko konsultowana. Chcieliśmy zebrać, jak najwięcej opinii, bo dokument będzie miał wpływ na rozwój wszystkich regionów Polski. Zorganizowaliśmy spotkania z przedstawicielami 16 województw. Za nami 48 godzin konsultacji transmitowanych na żywo, w których wzięło udział 4100 uczestników. Otrzymaliśmy ponad 5000 opinii i 500 pytań od samorządów, przedstawicieli instytucji pozarządowych czy przedsiębiorców

– podsumował wiceminister Waldemar Buda.

Umowa Partnerstwa

Projekt Umowy Partnerstwa był omawiany 12 i 18 sierpnia 2021 r. na Zespole ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST. Wszystkie opinie samorządowców zostały szczegółowo przeanalizowane i wysłaliśmy odpowiedzi do KWRiST. Wcześniej projekt był szeroko konsultowany, odbyło się także wysłuchanie publiczne. W marcu i kwietniu odbyły się negocjacje kontraktu programowego z zarządami wszystkich województw. Rozmowy z województwami pozwoliły zapoznać się z potrzebami rozwojowymi regionów. W oparciu o negocjacje kontraktu programowego dokonano podziału 25 proc. środków przeznaczonych na programy regionalne przewidzianej w tymczasowej rezerwie.

Projekt Umowy Partnerstwa został również przekazany do Komisji Europejskiej i przeprowadzono nieformalny dialog, który pozwolił ukierunkować prace nad dokumentem i lepiej przygotować się do formalnych konsultacji po zatwierdzeniu dokumentu przez rząd.

{"register":{"columns":[]}}