W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinarium online na temat Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju – jak raportować zgodnie z Dyrektywą UE o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD)

22.11.2023

Webinarium online na temat Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju
– jak raportować zgodnie z Dyrektywą UE o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD)

Zapraszamy do śledzenia webinarium online na  kanale YT MFiPR w dniu 27 listopada 2023 r., godz. 10:00.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wspiera przedsiębiorstwa w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez działalność Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, jego grup roboczych oraz Krajowego Punktu Kontaktowego OECD ds. odpowiedzialnego biznesu.

Upowszechniamy najnowsze informacje o zmianach regulacyjnych, przekazujemy rzetelną wiedzę prezentowaną przez ekspertów.

Wraz z Ministerstwem Finansów oraz Grupą roboczą ds. rozwoju raportowania niefinansowego zapraszamy w dniu 27 listopada br. na webinarium online, podczas którego zostanie szczegółowo omówiony pierwszy zestaw nowych standardów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju obowiązujących w UE (ESRS): standardy przekrojowe, dotyczące kwestii środowiskowych, kwestii społecznych oraz ładu korporacyjnego. Te standardy mają zastosowanie do wszystkich jednostek objętych zakresem dyrektywy CSRD niezależnie od sektora i będą stosowane przez pierwszą grupę spółek do sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju już za 2024 r.

Informacje przekazane podczas webinarium pomogą przedsiębiorstwom przygotować się do przyszłych obowiązków wynikających z Dyrektywy CSRD. Obowiązki te będą dotyczyły około trzech tysięcy spółek w Polsce, z których ok. 90% będzie po raz pierwszy raportować informacje z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Standardy ESRS, wprowadzając jednolity sposób raportowania w UE oraz obowiązkowy audyt raportowanych informacji, będą służyły porównywalności i wiarygodności ujawnianych danych. Będzie to miało duże znaczenie dla zrównoważonego finansowania wzrostu gospodarczego w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej UE do 2050 r.  ESRS mają także istotny potencjał, by promować postęp w obszarze praw człowieka w biznesie.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/wydarzenia-csr

{"register":{"columns":[]}}