Stażyści z USA z wizytą w MIiR

w środku stoi Jerzy Kwieciński, wokół niego stoją studenci

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju i budowa innowacyjnego modelu rozwoju gospodarczego w Polsce - o tym rozmawiali studenci amerykańskich uczelni z ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim. Kilkunastu uczestniczących w stażu prezydenckim w Polsce studentów amerykańskich uczelni odwiedziło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

- Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, zrównoważone i przyjazne inwestorom otoczenie dla przedsiębiorczości, wzrost ekspansji zagranicznej polskich firm i zrównoważony społecznie i terytorialnie rozwój – to najważniejsze wskazówki Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą realizuje nasz rząd – mówił podczas spotkania Jerzy Kwieciński.

Zachęcał uczestników trzeciej edycji prestiżowego stażu organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP do poznania ułatwień w otoczeniu prawnym gospodarki jakie ostatnio wprowadzono w Polsce. To m.in. uproszczenia przewidziane w Konstytucji dla Biznesu, ustawie o ułatwieniach w prowadzeniu nowych inwestycji, dzięki którym Polska stała się jedną specjalną strefą ekonomiczną i Konstytucja dla Nauki, która wspiera innowacje i ich zastosowanie w przemyśle. Jerzy Kwieciński mówił też o znakomitych osiągnięciach polskiej gospodarki widocznych we wskaźnikach wzrostu i inwestycji przedsiębiorstw. Uczestnicy staży pytali m.in. o transformację polskiej gospodarki i bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz przejście w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

uczestnicy spotkania z ministrem Jerzym Kwiecińskim
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 07.06.2019 17:08
Osoba publikująca: Zbigniew Przybysz
Zmodyfikowano: 07.06.2019 17:08
Osoba modyfikująca: Zbigniew Przybysz