W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Drzewo upadło na ludzi

03.01.2021

Obraz przedstawia zaśnieżoną drogę. Na drodze leży powalone drzewo. Przy drzewie trzech strażaków w umundurowaniu specjalnym, którzy tną drzewo za pomocą pilarki na mniejsze kawałki. Wokół drzewa pokryte śniegiem.

W dniu 3 stycznia Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o powalonym drzewie w miejscowości Grobla.
Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP. Okazało się, że najprawdopodobniej wskutek intensywnych opadów śniegu drzewo przewróciło się na drogę. Niestety było na tyle duże, że gałęziami upadło na sąsiednią posesję, gdzie przebywały dwie osoby dorosłe i dziecko. Pomocy medycznej poszkodowanym osobom dorosłym udzielił zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Strażacy usunęli za pomocą pilarki powalone drzewo. Strażacy pozostali na miejscu do czasu odjazdu karetki. Okazało się to słuszne, ponieważ na zaśnieżonej drodze karetka zsunęła się na pobocze. Strażacy z wykorzystaniem wciągarki wyciągnęli pojazd na drogę i ten mógł kontynuować jazdę do szpitala.

 

Zdjęcia (1)