W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Groźny wypadek pod Luboradzem

Obraz przedstawia rozbity samochód osobowy. Przy pojeździe znajdują się strażacy w umundurowaniu specjalnym wykonujący dostęp do poszkodowanego mężczyzny uwięzionego w pojeździe. W tle samochody pożarnicze.

W dniu 22 lutego kilka minut po godz. 8 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze wojewódzkiej 363 przy skrzyżowaniu z drogą na Snowidzę.
Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z OSP Marcinowice i OSP Mściwojów.
Okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie trzy osoby. W chwili dojazdu zastępów ratowniczych dwoma poszkodowanymi zajmowały się zespoły PRM, natomiast jeden z kierowców był uwięziony w pojeździe.
Strażacy z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego, którego ewakuowano z pojazdu i przekazano ratownikom medycznym.
Na miejscu zdarzenia obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiusz Delikatny.
Przyczyny tego zdarzenia ustala jaworska policja.

Zdjęcia (2)