W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy w obliczu koronawirusa

Obraz przedstawia strażaka w trakcie dystrybucji ulotek informacyjnych

25 marca wystartowały szczepienia przeciwko korononawirusowi dla jaworskich strażaków. W szpitalu w Świdnicy zaszczepiona została pierwsza 13-osobowa grupa, na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiuszem Delikatnym. Do 30 marca zaszczepionych zostało łącznie 38 strażaków z terenu powiatu.


Straż pożarna w dalszym ciągu wspiera lokalne samorządy w zakresie transportu osób do punktów szczepień. Do tej pory takiej pomocy udzielono 39 mieszkańcom powiatu.


Jaworscy strażacy prowadzą również dystrybucję ulotek informacyjnych propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Do rozdysponowania trafiło ok 12,5 tys. ulotek.


Przypominamy, że pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

 

Zdjęcia (4)