W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przekazanie aktu włączenia OSP Stare Rochowice do KSRG

23.03.2021

Obraz przedstawia Komendanta Powiatowego brygadiera Waldemara Sarleja przekazującego akt Prezesowi OSP druhowi Tadeuszowi Smydzie akt włączenia do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Obok Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab oraz Skarbnik OSP Stare Rochowice druh Robert Łyczkowski. Osoby znajdują się w sali narad.

W dniu 23 kwietnia w sali narad Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze odbyło się przekazanie aktu włączenia do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Rochowicach, na kolejne 5 lat.


Komendant Powiatowy bryg. Waldemar Sarlej przekazał akt na ręce Prezesa OSP Stare Rochowice dh Tadeusza Smydy. Tą skromną, z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne, uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Bolkowa p. Grzegorz Kucab.


Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

OSP Stare Rochowice funkcjonuje w strukturach KSRG od 19 października 2015 r. Od chwili włączenia do systemu jednostka ponad 700 razy dysponowana była do działań ratowniczo-gaśniczych. OSP Stare Rochowice posiada odpowiedni poziom przeszkolenia pożarniczego strażaków oraz wyposażenia w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym m.in. pozyskany w 2019 roku nowy samochód średni.

Zdjęcia (3)