W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Tragiczny pożar przy ul. Dąbrowskiego

20.12.2020

Obraz przedstawia strażaków na klatce schodowej przed otwartym wejściem do mieszkania z widocznym zadymieniem. Klatka schodowa oświetlona tylko latarkami, strażacy w ubraniach specjalnych z aparatami ochrony dróg oddechowych. Jeden ze strażaków kuca przed mieszkaniem obserwując wnętrze mieszkania.

5 minut po północy Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Dąbrowskiego w Jaworze.

 Początkowo do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz lokalnych jednostek OSP. W momencie dojazdu do zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar mieszkania na 4 piętrze. Ogień wychodził na zewnątrz przez okna.

12 lokatorów ewakuowało się samodzielnie. Na mocy decyzji KDR-a ewakuowanych zostało jeszcze 14 osób, w tym 2 niepełnosprawne. W ewakuacji pomogli jaworscy Policjanci i osoby postronne.

W budynku odłączone zostały media. W trakcie działań gaśniczych strażacy natrafili na ciało lokatora. Niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Pożar został ugaszony. Cały budynek oddymiono i sprawdzono z wykorzystaniem mierników wielogazowych.

Na miejscu pracowało łącznie 12 zastępów ratowniczych, 41 strażaków. Ponadto obecni byli Burmistrz Jawora, przedstawiciele zarządzania kryzysowego, Policja, Prokuratura, ZRM, pogotowie gazowe i energetyczne oraz zarządca budynku.

Decyzją Prokuratora cały obiekt został zamknięty na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych. Część mieszkańców spędziła noc u swoich bliskich, a 4 w lokalach zastępczych przygotowanych przez miast.

Przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustala jaworska Policja.

Zdjęcia (2)