W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kolejna tragedia na drodze

23.04.2021

Obraz przedstawia skrzyżowanie, na którym doszło do wypadku samochodowego. Widoczne trzy samochody pożarnicze, karetka pogotowia i jeden z uszkodzonych pojazdów.

W dniu 23 kwietnia po godz. 17:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze wojewódzkiej 345 relacji Rawicz-Strzegom w okolicach Budziszowa Wielkiego.
Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z OSP Budziszów Wielki i OSP Wądroże Wielkie.
Okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowały łącznie 3 osoby. Pierwsi na miejscu zdarzenia strażacy z OSP Budziszów Wielkie podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową poszkodowanej kobiety, którą następnie kontynuowali wspólnie ze strażakami JRG Jawor aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ale przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Pozostałe dwie osoby z poważnymi obrażeniami przetransportowane zostały do szpitala w Legnicy. Jedna osoba karetką natomiast druga z wykorzystaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wskutek tego zdarzenie ruch drogowy był całkowicie zablokowany. Przyczyny tego tragicznego wypadku ustala jaworska Policja.

 

Zdjęcia (3)