W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pod ludźmi załamał się lód

Obraz przedstawia widok na zamarznięty zbiornik Mściwojów. Widoczne dwa samochody pożarnicze i karetka pogotowia ratunkowego. W tle drzewa. Teren pokryty śniegiem.

W sobotę przed godz. 17 służba dyżurna jaworskiej komendy otrzymała zgłoszenie o dwóch mężczyznach, pod którymi załamał się lód na zbiorniku w Mściwojowie.
Do tego zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Jawor, OSP Mściwojów i OSP Marcinowice, a także grupa wodno-nurkowa z JRG Legnica.
Na szczęście dla poszkodowanych w zbiorniku morsował świadek zdarzenia. Z wyciętą gałęzią udał się w kierunku poszkodowanych i wyciągnął ich z wody, w której przebywali ok 5 min.
Pierwsi na miejscu zdarzenia strażacy z OSP Mściwojów okryli poszkodowanych folią życia i ogrzali w samochodzie pożarniczym. Po przyjeździe karetki pogotowia poszkodowanych przekazano ratownikom medycznym.
Pomimo panujących mrozów apelujemy, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Jeżeli jesteśmy świadkami takiego zdarzenia pamiętajmy, aby w pierwszej kolejności powiadomić o zdarzeniu służby ratownicze.

 

Foto: Jawor998 (facebook)

Zdjęcia (2)