W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu z udziałem ministra Wojciecha Murdzka

05.10.2021

W poniedziałek, 4 października uroczyste „Gaude Mater Polonia” zabrzmiało na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na tej uczelni uczestniczył wiceminister Wojciech Murdzek.

Inauguracja MWM Uniwersytet Medyczny

W swoim przemówieniu Sekretarz Stanu w MEiN odniósł się przede wszystkim do czasu pandemii i kształcenia na odległość. – Po okresie pandemii zdajemy sobie sprawę, że to, co piękne tworzy się w momentach, kiedy jest relacja bezpośrednia uczeń-mistrz. Jeśli jest możliwość wspólnej pracy, wymiany poglądów, otwarcia się na drugiego człowieka – mówił wiceminister Wojciech Murdzek podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

– Życzę, żeby właśnie doświadczenie współtworzenia tej społeczności, tej konkretnej uczelni, było takim wielkim wyzwaniem wzięcia kawałka odpowiedzialności za tę uczelnię – czy to jako studenta, czy jako wykładowcy – za tę uczelnię – wskazywał wiceminister Wojciech Murdzek.

Sekretarz Stanu w MEiN zwrócił również uwagę na szczególną misję zawodów medycznych, w tym lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i farmaceutów. – Życzę świadomości, że jest taka szczególna misja w trudnych czasach, gdzie większość społeczeństwa, cały świat, zwraca uwagę na aspekty zdrowia, potrzebuje dorobku naukowców, po to, żeby czuć się bezpiecznie, żeby chronić nie tylko zdrowie, ale także i życie – podkreślił wicemister Wojciech Murdzek. 

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oprócz pracy dydaktycznej prowadzi istotne z punktu widzenia potrzeb kraju i regionu badania naukowe w zakresie ochrony zdrowia i ochrony środowiska. Jest największym ośrodkiem specjalistycznego leczenia chorych z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Ziemi Lubuskiej. Od wielu lat uczelnia współpracuje też z przemysłem w regionie. Szczególnie istotne są w tym zakresie badania dotyczące stanu zdrowia populacji zagłębia węglowego. 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}