W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Ministra Edukacji i Nauki z senatorami i legislatorami stanu Wisconsin

01.06.2022

Wymiana akademicka, sytuacja społeczno-gospodarcza w stanie Wisconsin oraz wyzwania związane z napływem do Polski uchodźców z Ukrainy to najważniejsze tematy spotkania Ministra Edukacji i Nauki z władzami stanowymi, senatorami i legislatorami stanu Wisconsin.

Grupa osob stoi na tle drewnianej, rzeźbionej ściany. Są wśród nih dwie kobiety i trzech mężczyzn. Po środku Minister Przemysław Czarnek. W tle flagi: amerykańska, polska i stanu Wisconsin

Głównym punktem trzeciego dnia wizyty ministra Przemysława Czarnka w Stanach Zjednoczonych było spotkanie z senatorami i legislatorami stanu Wisconsin. Dyskusji przewodniczył senator Dan Feyen. 

Podczas spotkania rozmawiano o wymianie akademickiej i możliwościach zacieśnienia współpracy w tym zakresie. Podkreślono, że jest to jeden z kluczowych czynników umożliwiających rozwój kadry akademickiej. 

Z senatorami i legislatorami stanu Wisconsin minister Przemysław Czarnek rozmawiał także o sytuacji uchodźców w Polsce. Szef MEiN przybliżył uczestnikom spotkania najważniejsze rozwiązania ułatwiające przyjmowanie ukraińskich dzieci do polskich szkół. Podkreślił, że wielu uczniów w sposób zdalny wciąż kształci się w ukraińskim systemie oświaty. 

Senatorowie i legislatorzy stanu Wisconsin wyrazili uznanie dla działań naszego państwa w tym zakresie. Podkreślili, że Polacy wykazali się ogromną solidarnością i w odpowiedni sposób poradzili sobie z falą uchodźców wojennych.  Wyrazili nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości.

Po oficjalnym spotkaniu odbyła się prezentacja filmu „Kartka z Powstania”. To niezwykle widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości, w którym można uczestniczyć za pomocą specjalnych gogli. Już wkrótce taki sprzęt trafi do polskich szkół za granicą dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości”. 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}