W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie wiceministra Włodzimierza Bernackiego z Dyrektor Generalną Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL)

15.06.2021

We wtorek, 15 czerwca br. odbyło się spotkanie online z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego z Edith Heard, Dyrektor Generalną Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL). Celem rozmowy było omówienie perspektyw dla polskiego środowiska naukowego w związku z trwającymi w ramach EMBL pracami nad nowym Programem Naukowym na lata 2022 – 2026, a także nad pięcioletnim Planem Budżetowym.

Spotkanie wiceministra Włodzimierza Bernackiego z Dyrektor Generalną Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej. W tle flaga Polski i Unii Europejskiej.

Dyrektor Generalna EMBL przedstawiła założenia przekrojowego programu, który ma odpowiadać na potrzeby obecnych globalnych wyzwań. Program ma również służyć zmianie wizerunku EMBL i  zwiększeniu rozpoznawalności tej międzynarodowej organizacji. Główne hasło programu to Molecules to Ecosystems.

Pani Edith Heard przedstawiła również informację na temat aktywności Polaków w ramach struktur oraz programów EMBL. Poinformowała też o możliwościach współpracy dostępnych dla polskich naukowców.

EMBL jest międzyrządową organizacją badawczą specjalizującą się w prowadzeniu badań w dziedzinie nauk przyrodniczych i medycznych, powołaną w 1974 r., z 27 krajami członkowskimi, 2 krajami z członkostwem perspektywicznym oraz z 2 stowarzyszonymi krajami pozaeuropejskimi. EMBL działa w sześciu lokalizacjach w Europie. Siedziba i główne laboratorium znajdują się w Heidelbergu (Niemcy).

EMBL plasuje się na szczycie rankingu instytucji naukowych w Europie oraz wśród siedmiu najlepszych pod względem jakości prowadzenia badań na świecie. Głównym celem działalności EMBL jest prowadzenie badań naukowych, szkolenie kadr naukowych na wszystkich poziomach, dostarczanie usług państwom członkowskim oraz aktywne angażowanie się w transfer technologii.

Polska jest pełnoprawnym członkiem EMBL od stycznia 2019 r.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}