W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Umiędzynarodowienie nauki i szkolnictwa wyższego

08.02.2024

W Poznaniu rozpoczęła się konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce”. Podczas dwudniowego spotkania przedstawiciele świata nauki będą debatować m.in. nad umiędzynarodowieniem szkolnictwa wyższego. W wydarzeniu bierze udział podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska.

Wiceminister Mrówczyńska stoi i mówi do mikrofonu, za nią na ścianie ekran z napisem Studenci zagraniczni w Polsce 2024.

Wzmocnienie potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego

Wiceminister Maria Mrówczyńska zwróciła uwagę na potrzebę wzmocnienia potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego przez wymianę i współpracę międzynarodową. Tego rodzaju działalność prowadzi m.in. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Instytucja realizuje programy skierowane do polskich i zagranicznych naukowców, studentów oraz uczelni i instytucji naukowych, a także promuje za granicą polską naukę, ofertę uczelni, innowacje oraz język polski i kulturę polską.

– Umiędzynarodowienie nie może być celem samo w sobie. Powinno służyć podnoszeniu jakości kształcenia i jakości badań naukowych. Jedną z agencji, która działa aktywnie na rzecz internalizacji nauki, jest NAWA. Dzięki szerokiej ofercie programowej NAWA do Polski przejeżdżają studenci, doktoranci i naukowcy zagraniczni, a także wracają do kraju polscy naukowcy od lat pracujący za granicą – mówiła podczas spotkania podsekretarz stanu w MNiSW.

Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” to największe i najważniejsze krajowe wydarzenie, podczas którego omawiane są kluczowe tematy z zakresu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego. Podczas spotkania uczestnicy dzielą się dotychczasowym doświadczeniem i dobrymi praktykami, a także debatują na temat aktualnych wyzwań stojących przed polskim środowiskiem akademickim. 

Konferencja odbywa się już po raz siedemnasty. Organizatorem tegorocznej edycji są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Politechnika Poznańska oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}