W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedsięwzięcia ciepłownicze NCBR na OSE GDAŃSK 2023

Przedsięwzięcia ciepłownicze NCBR na OSE GDAŃSK 2023
2023-06-06 
 

Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk 

O bezpieczeństwie energetycznym Europy w kontekście wyzwań europejskiej polityki energetycznej będą rozmawiać uczestnicy XI Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego – OSE Gdańsk. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zaproszenie

Już po raz jedenasty przedstawiciele świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu wezmą udział w Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym w Gdańsku. Podczas najbliższej edycji tego wydarzenia wśród poruszanych zagadnień nie zabraknie odniesień do reorganizacji europejskiej polityki energetycznej jako konsekwencji wojny w Ukrainie oraz sankcji nałożonych na Rosję.

Jak wskazują organizatorzy, czyli Europejskie Centrum Biznesu, dyskusja będzie się koncentrowała wokół aktualnych zagadnień, obejmując nowe źródła dostaw surowców dla Europy, wpływ sankcji na gospodarki państw członkowskich, embargo na surowce energetyczne z Rosji jako czynnik przyspieszający proces transformacji energetycznej i odejście od tradycyjnych źródeł wytwórczych na rzecz OZE. W palecie tematów nie zabraknie tych związanych z inwestycjami w produkcję zielonego wodoru, dalszym rozwojem offshore, transformacją sektora ciepłowniczego czy inwestycjami w infrastrukturę krytyczną. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy niezależności energetycznej na przykładzie przemysłu energetycznego, paliwowego i gazowego także będą integralną częścią przewidzianych debat.

OSE Gdańsk 2023 to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń, ale także poznania nowych trendów w energetyce, innowacyjnych technologii wykorzystywanych w przemyśle oraz rozwiązań służących zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego. Podczas Szczytu ponownie zostaną wręczone statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki”. Są to wyróżnienia, którą otrzymują osoby, firmy, instytucje lub samorządy za działania, które w sposób szczególny przyczyniły się w ostatnim czasie do rozwoju polskiej energetyki.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zostało zaproszone do panelu „Nowe uwarunkowania dla rozwoju ciepłownictwa i kogeneracji, program >>Czyste powietrze<<”. W dyskusji, zaplanowanej na 6 czerwca w godz. 10:00 – 11:30, weźmie udział Aneta Więcka z NCBR, kierownik projektów „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” i „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym. Panelistka opowie o innowacyjnych technologiach wpisujących się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu, a powstających w ramach prac badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}