W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dział Wsparcia Polskich Podmiotów w Brukseli

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w partnerstwie z Business & Science Poland (BSP) prowadzi w Brukseli wspólne działania doradcze, informacyjne i wspomagające aktywność polskiego środowiska naukowego i biznesowego na arenie europejskiej. Służą one budowaniu pozycji i nawiązywaniu współpracy przez polskie firmy, uczelnie i instytuty naukowe z zagranicznymi partnerami w ramach programów UE, w tym w szczególności w ramach programu Horyzont Europa.

Biuro-w-Brukseli

Misja

Biuro NCBR/BSP w Brukseli reprezentuje interesy polskiego środowiska naukowego i innowacyjnego. Przedstawia stanowisko Polski w konsultacjach i innych procesach dotyczących polityki badań i innowacji Unii Europejskiej prowadzonych w Brukseli. Przedstawiciele Biura uczestniczą w spotkaniach, gremiach eksperckich i innych wydarzeniach organizowanych przez Komisję Europejską oraz jej agencje, a także instytucje partnerskie prowadzące działalność w obszarze badań i innowacji w Brukseli. 

Kluczowym celem Biura NCBR w Brukseli jest aktywne działanie na rzecz zwiększenia udziału polskich instytucji naukowych i innowacyjnych firm w programie Horyzont Europa. 
Biuro ściśle współpracuje z Ministerstwem Edukacji i Nauki i innymi ministerstwami oraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej w zakresie związanym z polityką badawczo-innowacyjną UE.

Działania

Networking i stała współpraca
  • W Brukseli – z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, Ambasadą RP w Belgii, biurem PolSCA PAN i biurami regionalnymi, biurami z sieci IGLO reprezentującymi środowisko B+I z innych krajów europejskich oraz organizacjami branżowymi,
  • W Polsce – z jednostkami naukowymi, w tym z Siecią Badawczą Łukasiewicz i przedsiębiorstwami, instytucjami finansującymi badania i innowacje (NCBR, NCN, NAWA), działającym w ramach NCBR Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE i siecią Horyzontalnych Punktów Kontaktowych oraz funkcjonującymi w ramach SB Łukasiewicz Branżowymi Punktami Kontaktowymi.
Organizowanie wydarzeń
  • Organizujemy wizyty studyjne, spotkania bilateralne i partnerskie, webinaria na temat kierunków rozwoju polityki badań i innowacji UE oraz w celu wymiany dobrych praktyk.
  • Pomagamy w szukaniu partnerów do projektów międzynarodowych.
Informowanie
  • Prowadzimy działania informacyjne dotyczące polityki i programów UE w zakresie badań naukowych, innowacji i szkolnictwa wyższego.
  • Informujemy naszych partnerów europejskich o polskich sukcesach w zakresie badań i innowacji.
Udostępnianie przestrzeni spotkań
  • Nasze biuro mieści się w centrum dzielnicy europejskiej w Brukseli i oferuje przestrzeń do spotkań projektowych i miejsce do pracy ad-hoc w trybie co-working dla polskich naukowców i przedsiębiorców. 

Co-working umożliwia polskim przedstawicielom biznesu i nauki współpracę oraz organizację spotkań z innymi  przedsiębiorcami i naukowcami podczas pobytu w Brukseli. Jest to rozwiązanie dla wszystkich instytucji, firm i osób indywidualnych, które chcą powiększyć swoją sieć kontaktów. Powierzchnia biurowa jest dostępna po uprzedniej rezerwacji. Można wynająć biurko w otwartej przestrzeni współdzielonej oraz salki konferencyjne. Zapewniamy dostęp do w pełni wyposażonej kuchni. Posiadamy również w pełni wyposażoną salę konferencyjną, oraz mniejsze sale do indywidualnych spotkań.

 

Kontakt

Ewa Kocińska-Lange

Biuro w Brukseli – Business & Science Poland

Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor

Email icon  E-mail: ewa.lange@ncbr.gov.pl | brussels@ncbr.gov.pl
Phone icon  Tel: +32 486 274 874 / +48 509 215 353
Mail icon  Rue Belliard 40
House icon  1040 Brussels

Partnerzy

BSP logotyp       Logo NCN       logo NAWA

Logo Łukasiewicz Siec Badawcza        Logo PolSCA        Logo KPK

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po Biurze NCBR w Brukseli.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}