W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Biuro NCBR w Brukseli

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w partnerstwie z Business & Science Poland (BSP) prowadzi w Brukseli wspólne działania doradcze, informacyjne i wspomagające obecność oraz aktywność polskiego środowiska naukowego i biznesowego na arenie europejskiej. Służą one budowaniu pozycji i nawiązywaniu współpracy przez polskie firmy, uczelnie i instytuty naukowe z zagranicznymi partnerami w ramach programów UE, w tym w szczególności w ramach programu Horyzont Europa. 

Biuro NCBR w Brukseli działające w partnerstwie z Business & Science Poland - grafika przedstawiająca wnętrze biura w Brukseli

Misja

Biuro NCBR/BSP w Brukseli reprezentuje interesy polskiego środowiska naukowego i innowacyjnego. Przedstawia stanowisko Polski w konsultacjach i innych procesach dotyczących polityki badań i innowacji Unii Europejskiej prowadzonych w Brukseli. Przedstawiciele Biura uczestniczą w spotkaniach, gremiach eksperckich i innych wydarzeniach organizowanych przez Komisję Europejską oraz jej agencje, a także instytucje partnerskie prowadzące działalność w obszarze badań i innowacji w Brukseli. 

Kluczowym celem biura w Brukseli jest aktywne działanie na rzecz zwiększenia udziału polskich instytucji naukowych i innowacyjnych firm w programie Horyzont Europa. 
Biuro ściśle współpracuje z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej w zakresie związanym z planowaniem strategicznym programu Horyzont Europa. 

Działania

Networking i stała współpraca
  • W Brukseli – z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, biurem PolSCA PAN i biurami regionalnymi oraz biurami z sieci IGLO reprezentującymi środowisko B+R+I z innych krajów europejskich,

  • W Polsce – z jednostkami naukowymi i przedsiębiorstwami, instytucjami finansującymi badania i innowacje (NCBR, NCN, NAWA), działającym w ramach NCBR Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE i siecią Regionalnych Punktów Kontaktowych.

Organizowanie wydarzeń
  • Organizujemy wizyty studyjne, spotkania bilateralne i partnerskie, webinaria na temat kierunków rozwoju polityki badań i innowacji UE oraz w celu wymiany dobrych praktyk.
  • Pomagamy w szukaniu partnerów do projektów.
Informowanie
  • Prowadzimy działania informacyjne polityce UE w zakresie badań naukowych, innowacji i szkolnictwa wyższego oraz o programach finansujących te działania.
Udostępnianie przestrzeni spotkań
  • Nasze biuro w centrum dzielnicy europejskiej w Brukseli stanowi przestrzeń spotkań projektowych i do pracy ad hoc w trybie co-working dla polskich naukowców i przedsiębiorców. 

    Oferujemy dostęp do co-workingu – możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy na wynajmowanej powierzchni biurowej. Co-working umożliwi polskim przedstawicielom biznesu i nauki współpracę oraz organizację spotkań z innymi działającymi w tej samej branży przedsiębiorcami i naukowcami podczas pobytu w Brukseli. Jest to nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich instytucji, firm i osób indywidualnych, które chcą powiększyć swoją sieć kontaktów. Powierzchnia biurowa jest dostępna po uprzedniej rezerwacji dla osób indywidualnych i zespołów na godziny lub dni. Można wynająć biurko w otwartej przestrzeni współdzielonej (hot-desking) oraz salki konferencyjne. Zapewniamy dostęp do w pełni wyposażonej kuchni.

 

Kontakt

Ewa Kocińska-Lange

Biuro w Brukseli – Business & Science Poland

Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor

Email icon  E-mail: ewa.lange@ncbr.gov.pl
Phone icon  Tel: +32 486 274 874 / +48 509 215 353
Mail icon  Rue Belliard 40
House icon  1040 Brussels

Partnerzy

BSP logotyp Logo NCN logo NAWA

Logo Łukasiewicz Siec Badawcza Logo PolSCA Logo KPK