W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Beneficjent

Realizacja i rozliczenie projektu dofinansowanego przez NCBR wcale nie muszą być trudne.

beneficjent

Warto jednak pamiętać, że nasze programy i konkursy mają własne zasady, procedury i wzory dokumentów. Każdy z realizowanych projektów ma swój cykl życia, wymagający podejmowania działań zarówno ze strony NCBR, jak i beneficjenta. 

Beneficjent to – zgodnie z definicją przyjętą w ustawie z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju – osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadającą osobowości prawnej, której ustawa pozwala realizować projekty finansowane z budżetu państwa lub ze źródeł zagranicznych. Dzieje się tak na podstawie umowy o dofinansowanie. Po podpisaniu tej umowy tak zdefiniowany podmiot zostaje Beneficjentem NCBR. 

Wszystkie potrzebne dokumenty, potrzebne przy realizacji i rozliczaniu projektów zostały zebrane w tym miejscu. Są tu także webinary tłumaczące zawiłości procesu prowadzenia przedsięwzięć. Całość została podzielona tematycznie i przyporządkowana do poszczególnych programów: PO IR, POWER, programy krajowe czy programy na rzecz obronności i bezpieczeństwa. W zakładce Sukcesy beneficjentów przedstawiono szereg materiałów dotyczących projektów realizowanych lub zrealizowanych przez Beneficjentów NCBR. Warto szukać tam ciekawych inspiracji. Odpowiedzi na wiele zadawanych nam pytań dotyczących realizacji projektu znajdziesz w zakładce Pytania i odpowiedzi.
 


Sukcesy beneficjentów

Pytania i odpowiedzi

{"register":{"columns":[]}}