W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XX jubileuszowa konferencja „TABOR SZYNOWY – ZAKUP, MODERNIZACJA, UTRZYMANIE”

XX jubileuszowa konferencja „TABOR SZYNOWY – ZAKUP, MODERNIZACJA, UTRZYMANIE”
2023-03-29 
2023-03-31 

Hotel Grand Lubicz, Ustka 
  • KIEDY

    29 marca 2023 (środa) - 31 marca 2023 (piątek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Hotel Grand Lubicz

    Ustka

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju objęło Patronatem Honorowym XX jubileuszową konferencję „TABOR SZYNOWY – ZAKUP, MODERNIZACJA, UTRZYMANIE” organizowaną przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, która odbędzie się w dniach 29-31 marca 2023 r. w Hotelu Grand Lubicz w Ustce. Będzie to dobra okazja do dialogu przedstawicieli branży kolejowej wspólnie z producentami komponentów, zakładów usługowych, instytutów badawczych oraz instytucji finansujących.

Zaproszenie

Wydarzenie ma na celu promowanie kolei jako ekologicznego, zrównoważonego, inteligentnego i bezpiecznego środka transportu. Ważnym punktem w dyskusji będzie fakt, że plan działania rządu obejmujący podniesienie konkurencyjności kolei w stosunku do innych rodzajów transportu, został wskazany w Strategii Zrównoważonego Transportu do roku 2030.

Podczas trzydniowej konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wielu zaplanowanych wystąpień z zakresu zakupu, modernizacji oraz utrzymania taboru kolejowego, wygłoszonych przez ekspertów z branży oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym pt. Innowacyjne rozwiązania techniczne dedykowane nowoczesnemu taborowi szynowemu z udziałem liderów operatorów kolejowych w Polsce.

30 marca - drugiego dnia konferencji szczególnie polecamy blok z udziałem eksperta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Kamila Grotnika, kierownika sekcji programów i konkursów krajowych w wystąpieniu „FENG – Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – oferta NCBR”. Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027 to największy krajowy program wspierania innowacyjności. Za jego pośrednictwem do polskich firm trafi łącznie 7,9 mld euro. Wdrażane projekty mają wzmocnić polską gospodarkę i przestawić ją na jeszcze wyższy poziom zaawansowania technologicznego i proekologicznego. Łączna alokacja na wszystkie działania realizowane przez NCBR w ramach FENG wynosi 2,5 mld euro.

Pierwszy dzień konferencji zakończy uroczysta kolacja oraz Gala z okazji jubileuszu 20-lecia Konferencji oraz wręczenie nagród SOLIDNY PARTNER w Hotelu Grand Lubicz w Ustce.

Materiały

Więcej informacji dotyczących Konferencji
{"register":{"columns":[]}}