W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stać nas na to, aby podać sobie ręce i działać razem. Wystartował spot wideo w ramach kampanii Liczy się Polska

29.04.2021

Dzięki negocjacjom rządu, Polska wywalczyła największe w historii Unii Europejskiej środki dla naszego kraju. „Stać nas na to, aby podać sobie ręce i działać razem dla wspólnego dobra. Dzięki wynegocjowanym 770 mld zł z unijnych funduszy, będzie nas stać na jeszcze więcej” – słyszymy w najnowszym spocie wideo w ramach kampanii Liczy się Polska.

Banner: 770 mld zł dla Polski.

Współpraca ponad podziałami – szansa na rozwój i inwestycje w Polsce

Bezinteresowna pomoc kierowców – to pierwsza scena w najnowszym spocie wideo w ramach kampanii Liczy się Polska, podczas której słyszymy: Kiedy tylko chcemy, stać nas na tak wiele. Potrafimy wspierać się nawzajem i radzić sobie w ciężkich chwilach.

Polacy to naród, który jak nikt inny potrafi zjednoczyć się w najważniejszych momentach. Stać nas na to, aby podać sobie ręce i działać razem dla wspólnego dobra – słyszymy w dalszej części nagrania. Właśnie teraz, kiedy przed Polską stoi szansa na historyczne środki z Unii Europejskiej – musimy współpracować ponad wszelkimi podziałami. Dzięki wynegocjowanym 770 mld zł z unijnych funduszy, będzie nas stać na jeszcze więcej – dodaje lektor, kiedy na ekranie możemy zobaczyć inwestycje, które Polska będzie mogła zrealizować za unijne pieniądze.

Dodatkowe środki unijne – skorzysta cała Polska

Przedsiębiorcy i pracownicy, polskie rodziny, seniorzy i osoby młode – wszyscy Polacy skorzystają na wynegocjowanych przez rząd środkach z Unii Europejskiej. Te pieniądze to niepowtarzalna szansa na odbudowę gospodarki, wsparcie służby zdrowia i zapewnienie europejskiego poziomu życia każdej rodzinie – słyszymy w spocie.

770 mld zł to również szansa na szybkie wyjście z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. Obok rządowych środków z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, będzie to kolejne wsparcie i zastrzyk pieniędzy dla polskiej gospodarki. Czy stać nas na to, aby ją zaprzepaścić? Skupmy się na tym, co się naprawdę liczy. Liczy się Polska – słyszymy na zakończenie materiału wideo.

770 mld zł – historyczne środki z UE dla Polski

Dzięki negocjacjom rządu, Polska wywalczyła największe w historii Unii Europejskiej środki dla naszego kraju – ok. 770 mld zł. Skorzystanie z tych pieniędzy – zarówno jeśli chodzi o unijny budżet, jak i Krajowy Plan Odbudowy – będzie możliwe po ratyfikacji ustawy o zasobach własnych, której projekt przyjęła Rada Ministrów. Środki z Unii Europejskiej pomogą wzmocnić polską gospodarkę oraz umożliwią szybsze wyjście z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Pieniądze zostaną zainwestowane m.in. w rozwój, infrastrukturę, cyfryzację, środowisko, edukację, rolnictwo, zdrowie oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Środki pozwolą na realizację inwestycji bliskich ludziom, takich jak termomodernizacja szkół, nowe autobusy i tramwaje, obwodnice i ścieżki rowerowe, place zabaw, zapewnienie więcej miejsc w żłobkach, działania na rzecz czystego powietrza, dopłaty bezpośrednie dla rolników czy rozwój sektora przetwórczego.

Wideo