W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Co robimy

kprm-blue-build

Obsługa premiera i Rady Ministrów 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewnia obsługę premiera i Rady Ministrów. Dbamy o współpracę rządu m.in. z prezydentem i parlamentem. Pomagamy premierowi sprawnie kierować pracami rządu i reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Pracujemy też dla pełnomocników, komitetów, komisji wspólnych, rad, zespołów oraz innych organów pomocniczych rządu.

Kancelaria Premiera to także urząd. To u nas podejmowany jest szereg kluczowych decyzji, które dotyczą naszego państwa i obywateli. W każdy wtorek w sali im. A. Frycza Modrzewskiego odbywają się posiedzenia Rady Ministrów. Wtedy premier wspólnie z wicepremierami i ministrami podejmuje szereg decyzji i ustaleń przyjmując m.in. ustawy, rozporządzenia i uchwały. Zanim jednak tak się stanie, projekty dokumentów trafiają pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów, który dla rządu pełni rolę doradczą.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów analizujemy i monitorujemy również działania administracji rządowej. Robimy to po, aby zadowolenie społeczeństwa z pracy urzędów było na jak najwyższym poziomie.

Tak budujemy nowoczesne państwo, które ma służyć dobru Polski i Polaków.

Twoja sprawa jest naszą sprawą

Dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania administracji rządowej powstała służba cywilna, która charakteryzuje się przejrzystymi procedurami i wysokimi standardami etycznymi. To właśnie premier powołuje i nadzoruje pracę szefa służby cywilnej. SC to przede wszystkim ludzie - członkowie korpusu służby cywilnej. Ich zadania są różnorodne i dotyczą niemal wszystkich dziedzin naszego życia. 

Dołącz do nas! Wejdź na stronę internetową Praca w służbie cywilnej, którą prowadzimy w ramach Biuletynu Informacji Publicznej  i zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy.          

    

Materiały

Tekst łatwy do czytania
Informacja​_o​_Kancelarii​_Prezesa​_Rady​_Ministrów​_w​_tekście​_łatwym​_do​_czytania​_i​_zrozumienia.pdf 0.40MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}