Udział premiera Donalda Tuska w szczycie Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech
Udział premiera Donalda Tuska w szczycie Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech
2026-06-23
, Gödöllő
-
KIEDY
23 czerwca 2026 (wtorek)
DODAJ DO KALENDARZA
-
GDZIE
Gödöllő
Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że 23 czerwca premier Donald Tusk weźmie udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Gödöllő.
- W spotkaniu, organizowanym na zaproszenie premiera Węgier Pétera Magyara, będą uczestniczyć premierzy: Polski – Donald Tusk, Czech – Andrej Babiš oraz Słowacji – Robert Fico.
- To pierwsze spotkanie grupy V4 na szczeblu szefów rządów od lutego 2024 r.
- Szczyt będzie poświęcony przyszłości współpracy regionalnej, a także najważniejszym kwestiom unijnym oraz tematom bezpieczeństwa i bieżącym wyzwaniom geopolitycznym.
- Przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej sprawują obecnie Węgry, od 1 lipca przejmie je Republika Słowacka.
Program prasowy:
godz. 17.10 powitanie premiera Donalda Tuska przez premiera Węgier Pétera Magyara
dziedziniec Pałacu Królewskiego w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej
godz. 17.20 family photo
hall główny Pałacu Królewskiego w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej
godz. 17.30 spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej
Salon Franciszka Józefa, Pałac Królewski w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej
godz. 17.45 sesja plenarna
Sala balowa, Pałac Królewski w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej
godz. 19.00 konferencja prasowa premierów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz ceremonia przekazania przewodnictwa w V4 Słowacji
Sala maneżowa, Pałac Krolewski w Gödöllő
otwarte dla akredytowanych mediów
Ze strony KPRM wydarzeniem zajmuje się Anna Lemanowicz tel. 532 546 203.