Powrót

Udział premiera Donalda Tuska w szczycie Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech

Udział premiera Donalda Tuska w szczycie Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech
2026-06-23 
 

, Gödöllő 

Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że 23 czerwca premier Donald Tusk weźmie udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Gödöllő.

  • W spotkaniu, organizowanym na zaproszenie premiera Węgier Pétera Magyara, będą uczestniczyć premierzy: Polski – Donald Tusk, Czech – Andrej Babiš oraz Słowacji – Robert Fico. 
  • To pierwsze spotkanie grupy V4 na szczeblu szefów rządów od lutego 2024 r. 
  • Szczyt będzie poświęcony przyszłości współpracy regionalnej, a także najważniejszym kwestiom unijnym oraz tematom bezpieczeństwa i bieżącym wyzwaniom geopolitycznym. 
  • Przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej sprawują obecnie Węgry, od 1 lipca przejmie je Republika Słowacka.

Program prasowy:

godz. 17.10 powitanie premiera Donalda Tuska przez premiera Węgier Pétera Magyara
dziedziniec Pałacu Królewskiego w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej 

godz. 17.20 family photo 
hall główny Pałacu Królewskiego w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej 

godz. 17.30 spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej 
Salon Franciszka Józefa, Pałac Królewski w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej 

godz. 17.45 sesja plenarna 
Sala balowa, Pałac Królewski w Gödöllő
nie przewidziano obsługi medialnej 

godz. 19.00 konferencja prasowa premierów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz ceremonia przekazania przewodnictwa w V4 Słowacji
Sala maneżowa, Pałac Krolewski w Gödöllő
otwarte dla akredytowanych mediów 

Ze strony KPRM wydarzeniem zajmuje się Anna Lemanowicz tel. 532 546 203. 
 

{"register":{"columns":[]}}