W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapowiedź: premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w 30. edycji Forum Ekonomicznego

08.09.2021

W dniach 7-9 września odbywa się XXX Forum Ekonomiczne. W czwartek w karpackim wydarzeniu weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Będzie to okazja do spotkania szefa rządu Polski z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem oraz premierem Słowenii Janezem Janšą. Liderzy omówią najważniejsze kwestie bieżące z agendy dwustronnej i międzynarodowej. Tego samego dnia odbędzie się gala wręczenia nagrody Człowiek Roku 2020, w której weźmie udział Prezes Rady Ministrów. Premier Polski weźmie także udział w dyskusji „Europa: kierunek odbudowa” z udziałem premierów Słowenii i Ukrainy – o przyszłości naszego regionu i wyzwaniach, które przed nim stoją w dobie wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią.

KPRM.

Rozmowy dwustronne z premierami Ukrainy i Słowenii

9 września w Karpaczu premier Mateusz Morawiecki odbędzie spotkania z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem oraz premierem Słowenii Janezem Janšą. Istotnym elementem rozmów z szefem rządu Słowenii będą kwestie unijne, w kontekście trwającej w tym półroczu słoweńskiej prezydencji w Radzie UE.

Premierzy Polski i Ukrainy omówią bieżące kwestie we współpracy dwustronnej, jak i sytuację międzynarodową. Ważnym zagadnieniem będzie współpraca gospodarcza, Polska w 2020 r. stała się trzecim partnerem handlowym Ukrainy, a polskie inwestycje na Ukrainie zwiększają swój wolumen.

W Karpaczu premierzy Polski i Słowenii będą kontynuować rozmowy dot. bieżącej agendy międzynarodowej i europejskiej, m.in. w kontekście trwającej słoweńskiej prezydencji w Radzie UE w I połowie 2021 r.

Podpisanie listu intencyjnego ws. Doliny Wodorowej

Premier Mateusz Morawiecki weźmie także udział w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego ws. Doliny Wodorowej na Dolnym Śląsku. To projekt, który zrzesza środowiska firm, ośrodków akademickich regionu. Dolina Wodorowa wesprze transformację polskiej gospodarki w kierunku neutralności klimatycznej.

Polska stoi przed wyzwaniem budowy nowego systemu energetycznego i gospodarki opartej o niskoemisyjne źródła energii, aby wypełnić krajowe i europejskie cele klimatyczne. Wodór może odegrać istotną rolę w transformacji energetycznej i gospodarczej Polski, dając impuls nowym inwestycjom.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller

{"register":{"columns":[]}}