W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapowiedź: premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w Niemiecko-Polsko-Czeskim Forum Nauki w Dreźnie

08.10.2021

8 października Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w „Niemiecko-Polsko-Czeskim Forum Nauki. Transgraniczne Innowacje dla Europy Środkowej”. Forum poświęcone będzie wyzwaniom dla regionu w dziedzinie nauki i badań. Szef polskiego rządu będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym na temat wzmacniania regionalnej innowacji w Europie. Prezes Rady Ministrów spotka się także z przewodniczącym Bundestagu, Wolfgangiem Schaeuble. Wśród tematów rozmowy znajdą się bieżące kwestie bilateralne i europejskie.

Flaga Niemiec.

Niemiecko-Polsko-Czeskie Forum Nauki w Dreźnie

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w panelu pt. „Wzmacnianie regionalnej  innowacyjności w Europie – szczególne wyzwania w trójkącie Niemcy-Polska-Czechy“. W dyskusji będą uczestniczyć również przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble, minister edukacji i badań naukowych Anja Karliczek oraz premier Saksonii Michael Kretschmer. Dyskusja będzie poświęcona wyzwaniom dla regionu w dziedzinie nauki i badań.

Spotkanie z przewodniczącym Bundestagu

Prezes Rady Ministrów spotka się w Dreźnie z przewodniczącym Bundestagu, Wolfgangiem Schaeuble. Wśród tematów rozmowy znajdą się bieżące kwestie bilateralne i europejskie. Premier omówi z niemieckim politykiem sytuacje w Unii Europejskiej związaną z pandemią COVID-19 i jej skutkami oraz sytuacje na granicy polsko-białoruskiej. Spotkanie będzie także okazją do rozmowy na temat przyszłych relacji politycznych z naszym zachodnim sąsiadem.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller

{"register":{"columns":[]}}