Aktualności

Article List

Święto Kolejarza 2018
19.11.2018

Święto Kolejarza 2018

Podziękowania za codzienną, odpowiedzialną służbę, zaangażowanie w misję współtworzenia nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej kolei oraz życzenia pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy złożył wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel podczas zorganizowanego w Warszawie 19 listopada 2018 r. Święta Kolejarza.
15.11.2018

Zaproszenie do udziału w konferencji konsultacyjnej SRT

Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapraszają na konferencję konsultacyjną w sprawie projektu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 r. wraz z jego prognozą oddziaływania na środowisko.
Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe
15.11.2018

Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe

Pakiet Mobilności oraz transgraniczne projekty infrastrukturalne były tematem spotkania ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z ministrem transportu Republiki Czeskiej Danem T’okiem, które odbyło się 15 listopada 2018 r. w Pradze w trakcie polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu
14.11.2018

Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

14 listopada 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę 11,5 km drogi ekspresowej S19 od węzła Nisko Południe do węzła Podgórze.
Powstanie nowy Krajowy System Poboru Opłat
14.11.2018

Powstanie nowy Krajowy System Poboru Opłat

Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęły prace nad unowocześnieniem poboru opłat na drogach krajowych. Nowy krajowy system ma zastąpić rozwiązanie funkcjonujące od 2011 roku. 14 listopada 2018 r. ministrowie Andrzej Adamczyk i Marek Zagórski przedstawili plany i założenia dotyczące nowego systemu na wspólnej konferencji, w której wzięli także udział dyrektor Instytutu Łączności Jerzy Żurek i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
Rusza realizacja północnej obwodnicy Krakowa w ciągu S52
13.11.2018

Rusza realizacja północnej obwodnicy Krakowa w ciągu S52

- Północna obwodnica Krakowa to przykład na to, że obecny rząd jest skuteczny i dotrzymuje słowa. Ta bardzo potrzebna dla miasta i regionu inwestycja nie była przewidziana w żadnym z dotychczasowych planów rozwoju infrastruktury drogowej. W ciągu niewiele ponad dwóch lat od decyzji o realizacji obwodnicy dzisiaj już podpisujemy umowę na jej wykonanie – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Kolejne nowoczesne wagony w PKP Intercity
13.11.2018

Kolejne nowoczesne wagony w PKP Intercity

PKP Intercity rozszerza trzy umowy na modernizację 163 wagonów podpisane 2018 r. z PESA Bydgoszcz. Przewoźnik zamawia dodatkowo modernizację kolejnych 82 pojazdów. Do PKP Intercity trafi więc łącznie aż 245 komfortowych wagonów. Wartość całego zamówienia to ponad miliard złotych. Umowa jest elementem największego w historii PKP Intercity programu inwestycyjnego wartego 7 miliardów złotych.
MI i IATA– wspólne stanowisko na temat CPK
13.11.2018

MI i IATA– wspólne stanowisko na temat CPK

13 listopada 2018 r., podczas konferencji Wings of Change – Europe w Madrycie, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild oraz Alexandre de Juniac, dyrektor generalny Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (International Air Transport Association - IATA) podpisali wspólne stanowisko dotyczące budowy CPK.
Przybliżamy Poznań do Wrocławia
09.11.2018

Przybliżamy Poznań do Wrocławia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, 9 listopada 2018 r., oddała do ruchu 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Radomicka do Leszna. Jest to kolejny fragment drogi ekspresowej łączącej Poznań z Wrocławiem. Całą trasą pojedziemy w przyszłym roku, po oddaniu do użytku trzech realizowanych odcinków.
Sprawniejsze podróże koleją przez Most Gdański
08.11.2018

Sprawniejsze podróże koleją przez Most Gdański

8 listopada 2018 r. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel uczestniczył w podpisaniu umowy na przebudowę konstrukcji pod jednym z dwóch torów kolejowego Mostu Gdańskiego w Warszawie. Wartość umowy to ponad 75 mln zł. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie wykonywana w terminie 9 miesięcy od podpisania umowy.

Metrics