Aktualności

Article List

12.07.2019

Zmiany w zarządzie PKP SA

12 lipca 2019 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP SA powołało do zarządu spółki Małgorzatę Zielińską. Ze stanowiska członka zarządu PKP SA został odwołany Tomasz Miszczuk.
12.07.2019

Kolej przygotowuje podróże na Pol’And’Rock Festival

12 lipca 2019 r. po godzinie 18.00 informacja o rozkładzie jazdy dodatkowych pociągów na Pol’And’RockFestival zostanie opublikowana w Portalu Pasażera. Szczegóły organizacji przewozów na festiwal zostaną podane 15 lipca na konferencji prasowej.
11.07.2019

Nowy wiadukt w Celestynowie zwiększy bezpieczeństwo i usprawni transport

11 lipca 2019 r. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel uczestniczył w podpisaniu przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA i gminę Celestynów porozumienia o współpracy przy budowie nowego wiaduktu kolejowego w tym mieście. Zastąpi on dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy.
11.07.2019

Z samorządowcami o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

18 lipca 2019 r. wejdzie w życie ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. O szczegółach przygotowanego w Ministerstwie Infrastruktury instrumentu wspomagającego przywracanie lokalnych połączeń autobusowych minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rozmawiał 11 lipca 2019 r. w Miechowie z przedstawicielami samorządów.
Nowa forma czasowej rejestracji
10.07.2019

Nowa forma czasowej rejestracji

11 lipca 2019 r. wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzające nową formę czasowej rejestracji pojazdów - profesjonalną rejestrację pojazdów. Wraz z nimi wejdą w życie dwa rozporządzenia wykonawcze Ministra Infrastruktury, w tym rozporządzenie w sprawie profesjonalnej rejestracji pojazdów, stosowanych oznaczeń oraz opłat związanych z profesjonalną rejestracją pojazdów (Dz. U. z 2019 r. poz. 546) określające m.in. wzór blankietu profesjonalnego dowodu rejestracyjnego oraz profesjonalnych tablic rejestracyjnych.
Nowoczesne systemy sterowania ruchem w Jaworznie
06.07.2019

Nowoczesne systemy sterowania ruchem w Jaworznie

Sprawne i bezpieczne podróże kolejowe na trasie z Katowic do Krakowa nadzoruje jedno z najnowocześniejszych w regionie lokalne centrum sterowania ruchem w Jaworznie Szczakowej. Podróżni korzystają też z nowych peronów, a dzięki modernizacji torów już pod koniec 2020 roku szybciej dojadą z Katowic do Krakowa. Koszt modernizacji linii Kraków – Katowice to prawie 2 mld zł, po jej zakończeniu najszybsze pociągi pokonają trasę w ok. 1 godzinę.
Autostradowa obwodnica Częstochowy jeszcze w tym roku
05.07.2019

Autostradowa obwodnica Częstochowy jeszcze w tym roku

Minister Infrastruktury wydał zgodę na zwiększenie wartości kosztorysowej budowy autostrady A1 od Pyrzowic do końca obwodnicy Częstochowy (odcinek „F” Rząsawa - Blachownia) o niespełna 400 mln zł.
05.07.2019

Szanse i zagrożenia technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych

Ministerstwo Infrastruktury gościło 5 lipca 2019 r. ekspertów zaangażowanych w rozwój branży Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP). Celem spotkania było omówienie kolejnego etapu realizacji programu Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD), związanego z wypracowywaniem standardów prawno-organizacyjnych dla bezpiecznego użytkowania dronów w przestrzeni publicznej. Tym razem eksperci skupili się na systemach zabezpieczeń antydronowych, których zadaniem jest uniemożliwienie niezgodnego z prawem i niebezpiecznego dla zdrowia i życia korzystania z bezzałogowców.
Droga S17 pomiędzy Lublinem a Warszawą dłuższa o 30 km!
04.07.2019

Droga S17 pomiędzy Lublinem a Warszawą dłuższa o 30 km!

Od 19 czerwca 2019 roku kierowcy mogą korzystać z 13 km odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. A od dziś trasa, która niedługo połączy Warszawę z Lublinem, wydłużyła się o kolejne 30 km, od końca obwodnicy Garwolina do Ryk. Uroczystego otwarcia nowej drogi dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Szybciej pojedziemy koleją z Poznania do Szczecina
04.07.2019

Szybciej pojedziemy koleją z Poznania do Szczecina

4 lipca 2019 r. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel uczestniczył w podpisaniu przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA umowy na modernizację trasy E59 między Stargardem a Szczecinem Dąbiem. Wartość kontraktu to prawie 600 mln zł, projekt jest współfinansowany z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Metrics