W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Instrukcja korzystania z BIP MI

Ministerstwo Infrastruktury prowadzi podmiotową stronę BIP zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi:

  • ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
  • rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej,
  • innymi aktami prawnymi, które nakazują zamieszczanie w publikatorze określonych informacji publicznych.

BIP MI znajduje się na platformie gov.pl, umożliwiającej bezpłatne zakładanie stron podmiotowych BIP.

Jeśli chcesz zobaczyć tylko strony BIP MI, kliknij w prawym górnym rogu strony ikonę BIP. Wówczas pojawi się informacja z mapą strony oraz możliwością wyboru odpowiedniej informacji.

Zakładki należące do BIP zawierają między innymi informacje z zakresu działania Urzędu i struktury organizacyjnej, realizowanych zadań, informacje z zakresu zamówień publicznych oraz naboru kandydatów do zatrudnienia na wolne stanowiska. Wśród informacji zawartych na stronie podmiotowej BIP znajdują się również dane kontaktowe i godziny pracy Urzędu oraz informacje, jak złożyć skargę, wniosek czy petycję oraz uzyskać informację publiczną.

Szukając danej informacji, wybierz interesujący cię obszar tematyczny z menu. Gdy klikniesz na wybrany odnośnik, rozwinie się właściwa treść strony.

Do strony głównej MI powrócisz poprzez kliknięcie przycisku „powrót" lub na znajdujący się w najwyższej części strony (lewy górny róg) napis Ministerstwo Infrastruktury.

BIP MI wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji. To narzędzie umożliwia znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach BIP. Jeśli chcesz skorzystać z wyszukiwarki stron BIP MI, kliknij w prawym górnym rogu strony ikonę BIP. Następnie w polu tekstowym wpisz szukane słowo lub wyrażenie.

W Biuletynie, oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania. Przy każdym pliku podana jest informacja na temat jego formatu oraz wielkości. Dokument możesz (klikając w link lub na ikonę) otworzyć, wydrukować, a także zapisać na dowolnym nośniku danych.

Strony BIP MI wyposażone są w rejestr zmian, z którego dowiesz się, kto jest autorem informacji, kto wprowadził informację na stronę www oraz poznasz datę wytworzenia informacji. Po kliknięciu na „pokaż historię zmian” dowiesz się, ile było modyfikacji treści i kto ich dokonywał.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
19.05.2022 12:09 Adam Bielecki
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Szymon Huptyś
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Instrukcja korzystania z BIP MI 2.0 22.11.2022 14:23 Adam Bielecki
Instrukcja korzystania z BIP MI 1.0 19.05.2022 12:09 Adam Bielecki

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}