W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnością

Dostępność budynków Ministerstwa Infrastruktury dla osób z niepełnosprawnością

Ministerstwo Infrastruktury powstało na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 stycznia 2018 roku w sprawie utworzenia Ministerstwa Infrastruktury.

Naszą misją jest kreowanie i realizacja polityki państwa w zakresie transportu drogowego, kolejowego i lotniczego, infrastruktury transportowej oraz łączności.

Stwarzamy warunki prawidłowego rozwoju tych działów i zapewniamy właściwe funkcjonowanie gospodarki i społeczeństwa.

Ministerstwo Infrastruktury jest profesjonalną, nowoczesną instytucją. Kierujemy się dobrem wspólnym i wspomagamy ministra właściwego do spraw transportu oraz łączności w podejmowaniu racjonalnych decyzji.

Ministerstwo Infrastruktury znajduje się w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 4/6.

Wejście główne do Ministerstwa znajduje się w budynku A. Dostęp do recepcji umożliwia elektryczna platforma oraz rozkładane na schodach podesty. Na parterze budynku po lewej stronie znajduje się recepcja, gdzie można uzyskać informacje dotyczące poruszania się po budynku.

Dojazd do Ministerstwa możliwy jest komunikacją publiczną (przystanek „Koszykowa”) lub własnym środkiem transportu. Przy każdym z budynków znajduje się parking dla samochodów osobowych, a dla osób poruszających się na rowerach zainstalowane są stojaki na rowery. Przed wejściem B i A znajdują się odpowiednio oznakowane, miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.

W każdym budynku Ministerstwa znajduje się odpowiednio oznakowany dźwig osobowy, którym swobodnie mogą przemieszczać się osoby na wózku inwalidzkim. Posiadają dodatkowo zainstalowany panel sterowniczy z powiększoną czcionką oraz wyróżniony kolorem zielonym przycisk poziomu „O”.

Wszystkie schody na terenie Ministerstwa (rozpoczęcie i zakończenie) są oznakowane kontrastowym kolorem. Szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach Ministerstwa są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się w budynkach A oraz B na parterze.

Osoby z niepełnosprawnościami lub ze szczególnymi potrzebami mogą skontaktować się z Ministerstwem Infrastruktury w następujący sposób:

Napisać do nas na adres:

  • Ministerstwo Infrastruktury
    ul. Chałubińskiego 4/6
    00-928 Warszawa

Dostarczyć korespondencję osobiście do kancelarii Ministerstwa:

  • Kancelaria Główna MI, przy ul. Chałubińskiego 4/6 przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16.00.

Za pomocą poczty elektronicznej:

Telefonicznie poprzez Infolinię Ministerstwa, nr tel.: +48 22 630 10 00

W języku migowym za pomocą wideo rozmowy. Jeżeli chcesz skorzystać kliknij w link poniżej

https://mininf.wideotlumacz.pl/

Usługa jest dostępna w dni robocze w godzinach 8:15-16:15.

Do prawidłowego funkcjonowania usługi nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania, wystarczy przeglądarka internetowa z zainstalowaną aktualną wtyczką Flash. Komputer powinien być wyposażony w kamerę, głośniki lub słuchawki oraz mikrofon. UWAGA: Przy nawiązywaniu połączenia należy zatwierdzić dostęp do kamery i mikrofonu, jeśli przeglądarka lub aplikacja wyświetli okienko z taką prośbą.

Poprzez SMS
Numer +48 502 692 987 (wyłącznie do SMS i MMS)
W treści SMS należy zawrzeć:

  1. Imię i nazwisko
  2. Czego sprawa dotyczy
  3. Termin spotkania w siedzibie Ministerstwa

 

Kontakt do Koordynatora do spraw dostępności
Michał Sułkowski
Tel. 22 630 11 90