Dworzec w Chojnowie służy podróżnym

Zmodernizowany dworzec w Chojnowie

Kolejny dworzec w województwie dolnośląskim zmodernizowany. Z dworca mogą korzystać pasażerowie w Chojnowie. To nie ostatnia inwestycja w tym regionie, ponieważ dobiegają końca prace inwestycyjne na dworcu w Zgorzelcu.

– Dzisiejsze wydarzenie i otwarcie kolejnego zmodernizowanego dworca to element szeroko zakrojonego programu inwestycyjnego prowadzonego przez kolejarzy w całej Polsce. Naszym celem jest poprawa warunków podróżowania nie tylko w dużych miastach. Naszym celem jest bezpieczna, komfortowa i punktualna kolej łącząca całą Polskę. Swoje działania skupiamy więc także poprawie dostępności komunikacyjnej mniejszych ośrodków – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Kolej staje się dostępna dla coraz większej liczby podróżnych, również tych o ograniczonej mobilności. Rośnie liczba pasażerów, coraz więcej osób przekonuje się do tego ekologicznego środka transportu, jakim jest kolej. Wszystkie modernizowane i budowane dworce są dostosowywane do współczesnych wymogów obsługi osób o ograniczonej mobilności. Liczymy, że te udogodnienia zostaną ciepło przyjęte przez pasażerów – dodał.

 

- Na Dolnym Śląsku tylko w 2018 r. zakończyliśmy sześć inwestycji. Z unowocześnionych dworców korzystają podróżni m.in. w Siechnicach, Świętej Katarzynie czy Jaworze – stwierdził Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP SA.  

 

Dworzec w Chojnowie, ze względu na zabytkowy charakter, został zmodernizowany
w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Koszt inwestycji wyniósł 9,7 mln zł. Przebudowa została sfinansowana ze środków własnych PKP SA oraz budżetu państwa. 

Modernizacja dworca jest częścią realizowanego przez PKP SA. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, w ramach którego kolej zmodernizuje i wybuduje od podstaw łącznie około 200 dworców kolejowych w całym kraju, w samym województwie dolnośląskim będzie to 17 obiektów. Głównym celem prowadzonych przez PKP SA inwestycji jest dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym również osób o ograniczonych możliwościach poruszania się: osób starszych, pasażerów z niepełnosprawnościami, podróżnych z małymi dziećmi czy dużymi bagażami. Podejście PKP SA do przebudowy dworców wpisuje się w założenia programu Dostępność Plus. 

Navigation Menu

Metrics