W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019

13.09.2019

16 września 2019 r. rozpoczyna się doroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską kampanii polskie miasta biorą udział od samego początku. Przez cały tydzień w Europie władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty będą zachęcać mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia. Promowane są bardziej zrównoważone, ekologiczne formy mobilności, m.in. transport publiczny, jazda na rowerze oraz chodzenie pieszo. W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września.

Jeszcze przed rozpoczęciem ETZT swoje działania zarejestrowało ponad 160 miast i gmin z Polski. Zapraszamy pozostałe jednostki do przyłączenia się do kampanii oraz rejestracji organizowanych wydarzeń na stronie http://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl.

Inne podmioty, takie jak firmy, szkoły, uczelnie, fundacje czy organizacje pozarządowe mogą przyłączyć się do ETZT rejestrując swoje działania na stronie  http://mobility-action.mobilityweek.eu/login.php jako tzw. „mobility action”.
Rejestracja jest możliwa do końca września.

Dodatkowych informacji w sprawie ETZT udziela Maria Perkuszewska, Koordynator Krajowy ETZT w Ministerstwie Infrastruktury, tel. 22 630 12 09, e-mail: maria.perkuszewska@mi.gov.pl

Zdjęcia (1)