W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jest porozumienie Polski i Ukrainy w kwestii przewozów drogowych w 2019 r.

12.10.2018

10 i 11 października 2018 r. w Kijowie odbyło się posiedzenie polsko–ukraińskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, w wyniku którego uzgodniono wstępną pulę zezwoleń na wykonywanie przewozów drogowych rzeczy pomiędzy oboma krajami w 2019 r.

Zarówno Polska, jak i Ukraina otrzymają po 100 tys. zezwoleń ogólnych oraz po 60 tys. zezwoleń na przewozy tranzytowe. Przyjęta do wymiany liczba zezwoleń jest znacznie niższa w porównaniu do tegorocznego kontyngentu zezwoleń, który wynosi po 200 tys. zezwoleń ogólnych dla każdej ze stron.
 
Decyzja ta ma na celu zmniejszenie dysproporcji w przewozach drogowych pomiędzy Polską a Ukrainą i jest spełnieniem oczekiwań polskich przewoźników drogowych, którzy opowiadają się za wyrównaniem szans dla rozwoju przewozów po obu stronach.